2 dk. Serkan KÖSE 23.10.2021

Wild Rift Lonca Savaşı Sezonu Başlıyor

League of Legends oyununu mobile taşıyan Wild Rift’e kısa bir süre önce lonca sistemi gelmişti. Riot Games Wild Rift Lonca Savaşı sezonunun kısa süre içinde başlayacağını açıkladı. 

Riot Games’in sevilen oyunlarından birisi olan League of Legends oyununun mobil oyunu olarak karşımıza çıkan Wild Rift oyunu için kısa bir süre önce lonca sisteminin geldiği açıklanmıştı. Yapılan son açıklama ile birlikte Wild Rift Lonca Savaşı sezonunun da başlayacağı açıklandı. 

Lonca Savaşı Sezonu Detayları 

Loncalar Arası Karşılaşma Sezonu Ne Kadar Sürecek?

Her sezon yaklaşık olarak 3 ay sürüyor. Bu sırada 10 rakip loncayla savaşma, skor tablosunun zirvesine yerleşme ve Runeterra’nın en sembolleşmiş şampiyonlarından bazılarını temsil etme fırsatı bulacaksın. Sezon sona erdiğinde her şey sıfırlanacak ve tüm bunları tekrar yapacaksın!

Peki Nasıl Kupa Puanı Kazanabilirim?

Loncanın haftalık Loncalar Arası Karşılaşma savaşlarına katkıda bulunduğun sürece kupa puanı kazanırsın. Lonca görevlerini tamamlamak, şampiyon lütfu elde etmek için çaba göstermek ve diğer lonca üyeleriyle birlikte oynamak loncanın zafere ulaşıp ulaşmadığına bakılmaksızın kupa puanı kazandırır. Fakat loncan zafere ulaşırsa, muhteşem bir kupa puanı ilavesi kazanırsın!

Loncalar Arası Karşılaşma Skor Tablosu

Loncalar Arası Karşılaşma skor tablosunda dünyanın dört bir yanındaki loncalar kapışır. Bu tablo, tüm sunuculardaki topladığı puanlarla zirveye ulaşmak isteyen loncaları içerir.

Loncalara skor tablosundaki genel sıralamalarına bağlı olarak madalyalar verilir. Bunları tüm ihtişamlarıyla loncanın ana sayfasında ve yükleme ekranında kendi portrende görebilirsin:

Evet, hepimiz lonca görevlerini loncamıza yardım etmek için yapıyoruz ama kimin daha fazla yardım ettiğini öğrenmek mi istiyorsun? Katkı skor tabloları, lonca üyelerinin Loncalar Arası Karşılaşma aktivitelerini karşılaştırarak kendi aralarında dostane bir şekilde rekabet etmelerini sağlar.

Bireysel Skor Tabloları

Bu skor tablolarının iki çeşidi vardır: Haftalık katkı tablosu üyelerin mevcut haftada ne kadar katkıda bulunduğunu gösterirken, toplam katkı tablosu tüm sezonda kazanılan puanları gösterir. Bu tablolar yalnızca loncanın mevcut üyelerini içerir. Yani başka bir loncaya katılırsan, skorun silinir.

Sezon Sonunda Ne Oluyor?

Sezon sona ermek üzereyken skor tablolarını güncellenmez ve madalyalar kesinleşir. Kupa puanı kazanmak için son ana kadar üyelerle birlikte görev tamamlamaya devam edebilirsin; fakat bu noktada Loncalar Arası Karşılaşma’da loncana yardım edemezsin.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al