2 dk. Burak KÖSE 12.08.2021

Yeni Call of Duty Oyunu Gelecek Hafta Tanıtılacak

Yayıncılığını Activision’ın üstlendiği ve FPS türü sevenlerin yakından tanıdığı Call of Duty serisinin yeni oyunu ile ilgili detaylar ortaya çıkıyordu. Call of Duty’nin yeni oyunu hakkında ilk bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Yayıncılığını Fransa merkezli ünlü oyun stüdyosu olan Activision’ın üstlendiği Call of Duty serisinin yeni oyunu ile ilgili uzun bir süredir yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Oyunun ilk bilgileri kısa bir süre önce sızdırılmışken şimdi de oyun ile ilgili önemli bir detay ortaya çıktı. 

NEXTGEN_ishere isimli bir Twitter kullanıcısı 19 Ağustos tarihinde Call of Duty’nin yeni oyununun duyurusunun yapılacağını açıkladı. Paylaşım daha sonrasında ise silindi. Battlefield 2042 oyunu ile ilgili tüm detayları oyunculara aktaran Tom Henderson ise bu durumu dört farklı bir kaynaktan araştırdığını ve 19 Ağustos tarihinin doğru bir tarih olduğunu dile getirdi. Oyunun bu tanıtım tarihinin doğru olduğunu söyleyebiliriz. Bu anlamda oyun 19 Ağustos tarihinde Türkiye saati ise 20 : 45’te yapılacağını söyleyebiliriz. 

Yeni Call of Duty Oyunu Hakkında İlk Bilgiler

Sızdırılan görsellerde oyun içinden ne yazık ki bir görsel göremiyoruz ancak oyunun kapak tasarımı, sürümleri ve açık beta gibi bazı önemli detayları öğrenebiliyoruz. Özellikler oyunun ismi de sızdırılan bu görsellerle birlikte ortaya çıkmış oldu. Oyunun ismini aktaracak olursak yeni Call of Duty oyununun ismi Call of Duty Vanguard olacak. Ayrıca oyun pek çok kişinin tahmin ettiği gibi İkinci Dünya Savaşı atmosferine sahip ve özellikle Pasifik Cephesine odaklanıyor. 

Görsellerde de görüldüğü üzere oyunun ayrıca Ultimate Edition ve bir de Cross Gen Bundle’a sahip olduğu da görülüyor. Oyun için ayrıca açık beta da planlanıyor. 

Oyunun geliştiricisinin ise Sledgehammer Games’in olduğu net bir şekilde görülmüş oldu. Oyunun geliştirilmesine ayrıca Treyarch’da yardımcı oluyor. Son olarak oyunun çok oyunculu haritaları ile Call of Duty World at War’un bazı haritaları da yeniden düzenlenerek oyuna eklenecek.

Oyunun ne zaman çıkış yapacağı şimdilik bilinmiyor olsa da güvenilir kaynaklardan olan Tom Henderson oyunun 5 Kasım tarihinde çıkacağını dile getirdi.

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com