2 dk. Esporlab 26.01.2020

Yeni Oyunlar Hangi Platformda Çıkacak?

Her yıl, oyun geliştiricilerinin yer aldığı birçok etkinlik yapılıyor. Bu etkinliklerden en dikkat çekeni ise; GDC. GDC, oyun geliştiricilerine anket hazırlıyor ve bu cevaplara göre oyun severlere yanıtlar buluyor. Durum böyle olunca yeni oyunlar hangi platformda çıkacak gibi sorular da karşımıza çıkıyor. Bu sayede oyun geliştiricilerinin, çıkaracağı oyunları hangi platformlarda yayımlayacağını öğrenmiş olacağız.

Yeni Oyunlar Hangi Platformda Çıkacak ?

Oyun geliştiricilerinin güncel olarak bilgisayarı tercih ettiğini görebiliriz, bunu birazdan paylaşacağımız istatistikler ile anlamış olacaksınız. Etkinlik boyunca toplam 3 adet soru, oyun geliştiricilerine soruldu ve cevapları alındı. Bu sorular; bir sonraki projede yer alacak oyunun hangi platformda çıkacağı, geliştirilmekte olan oyunun hangi platformda çıkacağı ve en son paylaşılan oyunun hangi platformda paylaşıldığı ile ilgiliydi. Bu sayede karşımıza veriler çıktı ve hangi platformların popüler olduğunu öğrenmiş olduk. Lafı daha fazla uzatmadan, soru sırasına göre istatistikleri sizlerle paylaşalım.

İlk olarak, bir sonraki projede oyunların hangi platformda paylaşılacağını açıklayacağız.
– %20 – Xbox One
– %17 – Series X
– %19 – Nintendo Switch
– %6 – Xcloud
– %52 – PC
– %8 – Google Stadia
– %39 – Mobil
– %3 – PS NOW
– %20 – PS 4
– %23 – PS 5

ps5

ps5

İkinci olarak, şu an geliştirilen bir oyunun hangi platformda paylaşılacağı üzerine verilen cevapları göreceğiz..
– %56 – PC
– %25 – PS 4
– %11 – PS 5
– %9 – Series X
– %23 – Xbox One
– %39 – Mobil
– %17 – Nintendo Switch

Son olarak, oyun geliştiricilerinin en son paylaştıkları oyunun, hangi platformda paylaşıldığı sorusu yer alıyor. Bu soruya karşılık olarak gelen cevaplar, aşağıdaki listede yer almaktadır.
– %54 – PC
– %21 – Xbox One
– %12 – Nintendo Switch
– %40 – Mobil
– %24 – PS 4

Bir sonraki proje için Series X ön plana çıkıyor, bu da geliştiricilerinin zaman içerisinde buraya kayacağını gösteriyor. Platformlar ve şirketler arasındaki rekabet, sürekli olarak devam edecek. Anket sonuçlarının gerçekçi olup olmadığı yakın zamanda görmüş olacağız. İyi oyunlar !

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al