2 dk. Esporlab 04.12.2020

Immortals: Fenyx Rising İncelemesi

ticAntik Yunan döneminden esinlenilerek hayata geçirilmesi beklenen Immortals: Fenyx Rising incelemesi ve sıradışı grafik tasarımları ile tarzını ortaya koymaya çalışıyor. En çok dikkat çeken ise Monster adıyla çıkması beklenirken yaşananari anlaşmazlık sonucunda eylül ayında isim değişikliğine gitmiş olmasıdır. Şubat 2020’den beri piyasaya sunulması beklenen oyunun son olarak 3 Aralık tarihinde oyuncularla tanıştırılacağı bilgisi paylaşıldı. Yunan mitolojisine ilgisi olanların oldukça fazla talep edeceği bir oyun olarak değişik bir konsept sunuyor. Zeus ve Prometheus’un ağzından anlatılan bir hikaye sayesinde evrenin oluşumuyla alakalı önemli bilgiler verilirken esprili bir yaklaşım da sergileniyor.

Karakterlerin Seçimi

Tanrıların kurtarılması veya bulmacaların çözülmesini isteyen oyun mantığı karakterinizi seçerken kişiselleştirmeniz de izin veriyor. Immortals: Fenyx Rising incelemesi yapılırken karakterlerin eğlenceli yapısı ön planda bulunuyor. Kadın veya erkek olup olmayacağını seçmeniz kadar ses tonlarını değiştirmeniz de mümkün oluyor. Aynı zamanda tanrı olma yolunda adım adım ilerlemiş de oluyorsunuz. Oyunun dikkat çeken yönleri arasında:

  • Farklı bir sanat anlayışına sahip olması,
  • Dövüş sisteminin hızlı olması,
  • Çevre tasarımında sağlanan detaylandırmalar,
  • Ses tasarımına verilen önem,
  • Mitolojik tını ve yönlerin başarısı olarak sıralanabilir.

The Legend of Zelda ile kıyaslaması yapılmaya başlansa da kıyaslamalardan başarıyla geçecek gibi duruyor.

Immortals: Fenyx Rising İncelemesi

Immortals: Fenyx Rising İncelemesi

Oyunların Oynanması

Mitolojik dünyada koşmanız, zıplamanız ve yanmamak için çabalamanız gerekebiliyor. Oyuncuların ne kadar dayanıklılığa sahip olduğu belirleniyor. Bu süre içinde oyuncunun başarılı olması ve karşısındaki mitolojik canavarı yenmesi isteniyor. Dayanıklılık artırmak için bazı iksirleri bulmanız da işe yarayabiliyor. Aranan malzemeler bitkiler veya sandıklar aracılığıyla bulunuyor. Immortals: Fenyx Rising incelemesi yaparken kazanmak için çok fazla alternatif olduğu da gözlerden kaçmıyor.

Tüm Yönleriyle Değerlendirme

Oyunun savaş sistemi konusunda da olumsuz bir yönü bulunmuyor. Kılıç, balta veya buna benzer sayısız alet ile oyuna devam etme şansınız oluyor. Düşmanlarınızı yok etmek için ağır hasar veren malzemelere kadar geniş bir yelpaze sunuluyor. Bazı oyuncuların yaptıkları değerlendirmeler oyunun biraz kısa olması şeklinde ön plana çıkıyor. Dört tanrıyı Typhon adında bir yaratığın elinden zindandaki bulmacaları çözerek kurtarmanız ve bu sırada esprili şekilde dünyanın oluşumunu dinlemeniz gerekiyor.

Bulmacaların Yapısı

Oyunun devamlılığı adına yan aktiviteler, hikayelerin arasında yer alan bulmacalar ve ana bulmacaların çözülmesi gerekiyor. Bulmacaların yapısı her aşamada özgün ve birbirinden son derece farklı tasarlandığı için sıkmadan ve heyecanla yolu tamamlamak için teşvik ediyor.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al