2 dk. Esporlab 02.12.2020

Among Us Güncelleme Hatası

Among us güncelleme hatası genelde ‘’You are running an older version of the game’’ şeklinde oyuncuların karşısına çıkmaktadır. Söz konusu hatanın ise birtakım çözümleri mevcuttur. Bu konuda oyuncular güncelleme hatası ile karşılaştıklarında ilk olarak Steam üzerinden dosya doğrulaması yapmalıdır. Steam dosya doğrulaması eksik veya bozuk bir dosyanın olup olmadığını anlamak adına gereklidir. Bu konuda söz konusu hata bilgisayar üzerinden oyuna bağlanan kişilerde meydana gelebildiği gibi akıllı telefonlarından oyuna bağlanmak isteyen kişilerinde karşısına çıkabilir, bu sebeple söz konusu hatanın birden çok farklı çözümü mevcuttur.

Among Us Güncelleme Hatası Nasıl Çözülür?

Among us güncelleme hatası ile karşılaşan oyuncuların yapması gerekenler oyuna bağlanmak istenilen platforma bağlıdır. Bu konuda oyuncular Steam üzerinden oyuna bağlanmak istiyorsa Güncelleme hatası ile karşılaştıklarında ilk olarak Steam üzerinden oyun dosyalarını doğrulamalıdır. Bu konuda söz konusu hatanın genelde oyun dosyalarının bozuk veya eksikliğinden kaynaklandığını söylemek mümkündür.

Steam üzerinden Nasıl Çözülür?

Hatayı çözmek için Steam üzerinden yapılması gerekenler şöyledir;

  • Steam’a girin
  • Kütüphane bölümünü açın
  • Kütüphane bölümünde Among Us oyununu bulun ve sağ tıklayıp yerel dosyalar sekmesini açın
  • Oyun dosyasını doğrulamayı başlatın

Yukarıda belirtilen adımların ardından bu  hatayı alan oyuncular, söz konusu hatanın eksik veya bozuk dosyadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlayacaklardır, sorun oyun dosyalarının bozukluğundan kaynaklanıyorsa söz konusu hata çözülecektir.

Among Us Güncelleme Hatası

Among Us Güncelleme Hatası

Android ve İos ’da Nasıl Çözülür?

Oyunun bu hatası bazen android ve ios cihazlardan oyuna ulaşmak isteyen kişiler tarafında da alınmaktadır. Bu durumda oyuncuların yapması gereken şey oyunu indirdikleri markete girerek oyunun güncel olup olmadığını kontrol etmektir. Bu konuda android cihazlarda Google Play Store, İos cihazlarda App Store üzerinden oyunun güncel olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aynı zamanda oyuncular söz konusu hata ile bir daha karşılaşmamak için market ayarlarından otomatik güncellemeleri açmalıdır, bu sayede oyunun güncellemesi geldiği zaman kendiliğinden güncellenecektir. Söz konusu adımların ardından güncelleme hatası çözülecektir.

Mobil Veri Kullanarak Nasıl Çözülür?

Bazen sabit internet sağlayıcı modemlerden kaynaklanabilmektedir, bu sebeple oyuncular söz konusu hata ile karşılaştıklarında Wi-Fi’yi kapatmalı ve oyunun açılış sayfasında mobil veriyi yani kendi internetlerini açmalıdır. Ancak bu yöntem sadece telefonlardan oyuna bağlanan kişiler için geçerlidir.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al