2 dk. Esporlab 19.11.2020

Black Squad Oyununa Bakış

NS Studio’nun 2017 yılının temmuz ayında piyasaya çıkardığı Black Squad, sahip olduğu oynanış dinamikleri ve sunduğu içerikleri ile oyuncuyu uzun bir süre ekran başına kilitleyecek bir potansiyele sahip halde. Unreal Engine 3 oyun motorunun üzerine kurulması nedeniyle her bilgisayarda 60 FPS dolaylarında çalışan Black Squad, bu yönü ile tüm PC oyuncularına hitap etmekte. Video oyun dünyasında bildiğiniz üzereçok fazla FPS oyunu bulunuyor. Ancak bu FPS yapımlarının birçoğu kendi oyuncu kitlelerini oluşturduğu için bir bakıma kendileri için demirbaş yapımlar diyebiliriz. Ancak Black Squad’a girdiğiniz ilk andan itibaren, oyunun dinamiklerinin, popüler olan FPS oyunlarının dinamiklerinden oluştuğunu, yani her oyuncuya hitap ettiğini fark ediyorsunuz.

Vuruş hissiyatı her silaha özel olarak tasarlanmış. Yani elinize aldığınız her silahta farklı bir vuruş hissi yaşıyorsunuz. Hızlı oyunları sayesinde yer yer Call of Duty serisinin keyfini andıran Black Squad’ın maçları siz daha sıkılmadan sonlanabiliyor. Bu sayede oyunun yeniden oynanabilirliği sürekli olarak üst seviyelerde tutulmuş oluyor.

Black Squad Oyununa Bakış

Black Squad Oyununa Bakış

Harita Sayısı Çok Fazla

Oyun modları açısından oyuncuya beş adet seçenek sunulan oyunda, Team DeathMatchDemolitionDemolitionAssassination ve Destructionadlandırılan oyun modları yer almakta.

25’in üzerinde harita bulunanBlack Squad’ın bu modlarını ve haritalarını AssaultSupportCommand ve Recon sınıflarından bir tanesini seçip oynauyorsunuz. Bilindiği üzere tüm sınıfların kendine has yetenekleri bulunuyor. Sınıflara ait olan aktif yetenekler sayesinde savaşın gidişatına yön verebiliyorsunuz. Oynanış ve oyunun sundukları dışında oyunda karakterinizin dış görünüşünü de kolayca değiştirebiliyorsunuz. Her bir maçın sonunda silah ya da ekipman alabileceğiniz ödüllere sahip olurken, ayrıca oyunda bir de gerçek para ile eşya satın alabileceğiniz bir mağaza bulunuyor. Silah yelpazesini oldukça geniş tutan yapımcı ekip, silahları her oyuncunun oynanış biçimine göre tasarlamış.

Türkçe dil desteği de bulunan oyunun en güzel tarafının ise BattlEye ve özel sunucuları desteklemesi olduğunu belirtmek gerek. BattlEye özelliği sayesinde oyunda hile kullanan oyuncu yokken, özel sunucular sayesinde oyun severlere daha özgür bir alan sunulmuş.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir