1 dk. Serkan KÖSE 02.09.2021

Call of Duty Warzone Oyunundan 150.000 Hesap Banlandı

Yayıncılığını Activision’ın yaptığı FPS türünün sevilen serilerinden birisi olan Call of Duty’nin battle royale oyunu olan Call of Duty Warzone oyunundan sadece 1 hafta içerisinde 150.000 hesap banlandı.

Geliştiriciliğini Infinity Ward ve Raven Software’in yaptığı yayıncılığını ise Activision’ın üstlendiği 2020 yılı çıkışlı Call of Duty Warzone oyununda, oyuncuların oyun deneyimini arttırmak adına yasaklamalar devam ediyor.

Sadece 1 Haftada 150.000 Hesap Banlandı

Oyunun geliştiricilerinden olan Raven Software’ın Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada son olarak 150.000 hesabın daha oyundan uzaklaştırıldığı belirtildi. İlk olarak 25 Ağustos tarihinde 100.000 hesabın uzaklaştırıldığını belirten Raven, ayrıca bir 50.000 hesabın daha uzaklaştırıldığını açıkladı. Raven açıklamasında yeni yasaklamaların da yolda olduğunu belirtti.

Call of Duty Warzone oyununda son haftalarda ciddi bir temizlik bulunuyor. Bu temizliklerin artmasının en büyük nedeni ise oyunun dağıtıcısı olan Activision’ın bir süredir üzerinde çalıştığı yeni hile sisteminin olabileceği söyleniyor. Detayları şimdilik açıklanmamış olsa da yeni hile sisteminin bir hayli güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Yeni hile sisteminin Call of Duty’nin yeni oyunu olacak olan Vanguard ile birlikte gelmesi bekleniyor.

 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al