2 dk. Esporlab 13.01.2021

CS GO Crosshair Önerisi

CS GO Crosshair önerisi birçok oyuncu için önemlidir. CS GO oyunu, online ortamda çok iyi bir verimlilik kalitesiyle oynanabilen harika tasarıma sahip oyunlardan biridir. Bu oyunda daima etkin bir performans sergileyebilmek için birtakım oyuncuya özel ayarların yapılması gerekir.

Crosshair ayarları bunlardan biridir. CS GO Crosshair önerisi ile oyun severler kendilerini rahat hissedecekleri şekilde oyuna uygun ayarları bulma şanslarını elde edebilirler. Crosshair ayarları konusunda birçok seçenek mevcuttur. Fakat burada asıl önemli olan oyun severlerin kendisine uygun olan ayarları bulabilmesidir.

[affiliate_news id=”2287″]

Cs Go Crosshair Önerisi Kodlarla

Crosshair saydamlığı için cl_crosshairusealpha “1” kullanılabilir. Eğer cl_crosshairalpha “150” komutu kullanılırsa bu noktada saydamlık artırma veya azaltma işlemleri yapılabilir.

Crosshair ayarlarında çizgi kalınlığı cl_crosshairthickness “ komutu ile yapılabiliyor. Çizgiler arası açıklık mesafesi ayarı için cl_crosshairgap “ kullanılmaktadır.

Öte yandan Crosshair boyutu ayarlaması içinse cl_crosshairsize “5″ kullanılabilir. Rakamın artırılması veya azaltılması ile özgün ayarlar oluşturulabilir.

CS GO oyunun da cl_crosshairdot “1” komutu, nokta eklemek için kullanılıyor. Crosshair orta bölümüne nokta eklemeye olanak sağlayan bu komutu değeri sıfır yaparak tekrar iptal etmek mümkündür. Bu ayaların her biri manuel olarak kullanıma uygun olan ayarlardır.

Crosshair Ayarları ve Faydaları

CS GO oyununda birçok oyun sever kendisine özel şekilde Crosshair ayarlarını yaparak oyunda daha güçlü bir hale gelebilmektedir. Çünkü bu ayarları oyunculara sağladığı çok iyi avantajlar bulunmaktadır.

  • Kolay nişan alma,
  • Daha verimli bir mücadelede bulunma,
  • Daha çok adam vurabilme,
  • Görüş kapasitesini artırma,

Crosshair ayarlarının yapılması neticesinde oyun severlerin oyun içi bu yönde önemli faydaları elde edebilmesi mümkündür.

CS GO Nişangah Değiştirme Ayarları

CS GO oyununda bazen oyun severler daha iyi nişangahlara sahip olmak isteyebiliyorlar. Bu konuda gerekli ayarlar için CS GO üzerinde Crosshair generator bölümüne girilmelidir. Burada bir nişangah seçilmesi ve ateş ederek bunun kişiselleştirilmesine ihtiyaç vardır. Bu işlemden sonra nişangah ayarları özel olarak yapılmış olur.

CS GO Nişangah Türleri

CS GO oyununda oyun severlerin tercih edebileceği türden farklı nişangah seçenekleri bulunuyor. Varsayılan statik dinamik nişangahlar, klasik dinamik statik nişangahlar ve klasik hibrid nişangah bunlar arasında yer alıyor.

Dinamik Nişangah

CS GO oyununda en sık şekilde kullanılan ve önerilen nişangah türü, dinamik nişangahtır. Çünkü bu nişangah oyunun her bakımdan daha iyi şekilde tecrübe edilmesine olanak sağlamaktadır. Günümüzde CS GO oyununa yeni başlamış olan birçok kişiye bu nişangah türü tavsiye edilmektedir. Atışların isabeti değerlendirmesi açısından bu nişangah çok faydalı sonuçlar verebiliyor.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al