4 dk. Esporlab 26.11.2020

CS GO En İyi Fare Ayarları

Counter Strike Global Offensive yani CS GO ‘oyununda fare ayarları oldukça önemlidir. Bu konuda oyuncuların iyi oynamasının altında şüphesiz fare ayarları yatmaktadır, bu sebeple CS GO oyununda başarılı olmak isteyen oyuncuların kendilerine en uygun fare ayarlarını bulması gerekmektedir. Ancak fare ayarları konusunda birçok kombinasyonun ve seçeneğin olması her bir ayarın denenerek bulunmasını oldukça güç hale getirmektedir.

CS GO En iyi Fare Ayarları Nasıl Bulunur?

CS GO en iyi fare ayarları, oyuncunun oyun tarzına bağlı olarak değişmektedir. Ancak birtakım standart fare ayarları da söz konusudur. Bu sebeple standart ayarların oyunculara özgü hale getirilmesi oldukça önemlidir. Bu konuda oyuncular oyun esnasında konsol menüsünü açarak çeşitli ayarları denemelidir, ancak söz konusu denemeler botlarla oynanan oyunlarda yapılmalıdır.

Bu konuda fare ayarlarının oyuncunun tarzına göre değiştiğini belirtmiştik, bu hususta oyuncular oyun esnasında sıklıkla kullandığı silahlara göre de fare ayarı belirleyebilir. Bu konuda sniper kullanmayı seven oyuncular biraz daha yüksek hassasiyet ayarlarını tercih edebilir. Pusu veya rush seven oyuncular ise daha düşük hassasiyet ayarlarını tercih etmelidir.

Son olarak oyuncular en iyi fare ayarını bulmak istiyorsa, oyun tarzlarına yakın hissettikleri uzman oyuncuların videolarını izlemelidir. Ancak oyuncuların unutmaması gereken husus, fare ayarlarının DPI ile doğru orantılı olduğudur, bu sebeple en verimli fare ayarlarına ulaşabilmek için kaliteli ve yüksek DPI sunan Mouseların tercih edilmesi gerekmektedir, bu konuda oyuncular oyuncu Mouse denilen Mouseları incelemelidir.

"<yoastmark

CS GO en iyi fare ayarları

CS GO En İyi Fare Ayarları

Söz konusu oyunda birçok kombinasyonun ve seçeneğin bulunduğunu belirtmiştik, bu hususta aşağıda belirtilen ayarlar çeşitli uzman oyuncular tarafından kullanılan ve kullanılmış olan ayarlardır, bu sebeple CS:GO en iyi fare ayarları konusunda aşağıda belirtilen ayarlara güvenilmelidir.

En iyi fare ayarları ise şöyledir;

 • DPI 800 – Oyun içi hassasiyet 1.1
 • DPI 400 – Oyun içi hassasiyet 2.2
 • DPI 400 – Oyun içi hassasiyet 2.5
 • DPI 800 – Oyun içi hassasiyet 1.7
 • DPI 400 – Oyun içi Hassasiyet 3.09
 • DPI 459 – Oyun içi hassasiyet 1.85
 • DPI 400 – Oyun içi hassasiyet 1.38

Yukarıda belirtilen ayarlar oldukça etkili fare ayarlarıdır, söz konusu ayarlar denenmeden önce mutlaka botlarla oluşturulan oyunlarda pratik yapılmalıdır. Bu hususta fare ayarlarına alışmak zaman alabilir.

CS GO Oyun Menüsünde Bulunan Fare Ayarları Nasıl Olmalıdır?

CS GO en iyi fare ayarları konusunda oyun menüsünde bulunan fare ayarlarının yapılması gerekmektedir, oyun menüsünde bulunan fare ayarları ise şöyledir;

 • Fareyi Ters Çevir: Kapalı
 • Ham Giriş: Açık
 • Fare Hızlandırma: Kapalı

Yukarıda belirtilen 3 ayarın, belirtildiği gibi olması iyi fare ayarı isteyen oyuncular için gereklidir, fare ayarları her ne kadar kişiye özgü de olsa, yukarıda belirtilen ayarlar gibi birtakım ayarlar standarttır.

CS GO Fare Ayarlarında DPI Neden Önemlidir?

DPI, inç başına nokta anlamına gelmektedir, söz konusu durum ise yüksek DPI sunan Mouselarda birçok hassasiyet ayarının mevcut olduğunu göstermektedir. Bu sebeple oyuncuların yüksek DPI seçeneklerini sunan fareleri kullanması avantajlarına olacaktır.

Fare ayarlarına doğrudan etkili olan DPI ayarları, oyuncunun oyun esnasında Mouse hareketlerini doğrudan etkileyen unsurlardır. Örnek vermek gerekirse, yüksek DPI ayarında oynayan bir oyuncu faresini milimetrik hareket ettirdiğinde oyun ekranı tamamen dönebilir.

Ancak bu durum yüksek DPI ayarının en etkili fare ayarı olduğu anlamına gelmemektedir, bu konuda uzman oyunculara baktığımızda hemen hemen hepsi küçük DPI ayarlarında oynamaktadır, bu durumun nedeni ise oyun esnasında yapılan yanlış bir Mouse hareketinin olumsuz sonuç verebilme ihtimalinden kaynaklanmaktadır.

Bu sebeple oyuncular yüksek DPI oranı sunan Mouselar kullansa dahi DPI ayarını kendi için özel hale getirerek asgari ölçülerde kullanmalıdır. Tüm bu bilgiler doğrultusunda konuyu özetlemek gerekirse, oyuncular CS GO fare ayarları konusunda yüksek DPI sunan Mouselar kullanmalıdır, ancak söz konusu DPI gücünü özelleştirerek asgari ölçülerde kullanmalıdır.

CS GO Fare Ayarlarımı Nasıl Değiştirebilirim?

Fare ayarlarını değiştirmek isteyen oyuncular, oyun esnasında konsol kısa yol tuşunu kullanarak konsol ekranına ulaştıktan sonra ‘’sensitivity’’ yazmalıdır, daha sonra söz konusu komutun yanına ayarın kaç olacağını yazmalıdır. Tüm bu işlemlerin artından fare ayarı değişecektir. Fare ayarını oyundan önce değiştirmek isteyen oyuncular, oyuna girmeden önce ayarlar bölümüne tıklamalıdır, daha sonra fare ayarları kısmından, ayarlarını değiştirebilirler.

Son olarak oyun esnasında konsol ekranına ulaşabilmek için ayarlar kısmından konsol seçeneğinin aktif edilmesi gerekmektedir. Konsol seçeneğini aktif edebilmek için oyunun ara yüzünde bulunan ayarlar bölümüne tıklanmalıdır, daha sonra ilgili bölüme tıklanarak konsol aktif edilebilir.

Diğer bir yazımız olan cs go bunny kodu adlı yazımızı okumayı unutmayın.

 

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

“CS GO En İyi Fare Ayarları” için 2 cevap

 1. steveren dedi ki:

  eyv

 2. Muhammet dedi ki:

  Her vuruş hetşat gitsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir