2 dk. Esporlab 01.01.2021

Cs Go Raunt Süresi Uzatma Kodu

Cs Go oyuncularının en çok aradığı kodlardan biride raunt süresi uzatma kodu. 12 Ağustos 2011 yılında Hidden Path Entertainment ve Valve Corporation tarafından geliştirilen Counter Strike Global Offensive yaygın adıyla CS GO, yayınladığı ilk günden itibaren FPS severlerin ilgi odağı olmayı başarmıştır. Raunt süresi uzatma kodu ise arkadaşlarıyla veya pratik yapmak için açılan maçlarda raunt süresinin uzatılabilmesi için gereklidir.

[affiliate_news id=”1634″]

Cs Go Raunt Süresi Uzatma Kodu

Arkadaşlarla veya botlarla girilen maçlarda raunt süresini uzatmak için girilmesi gereken kod ve izlenilmesi gereken adımlar şöyledir;

  • ESC Tuşuna Basın.
  • Açılan Bölümde Kod Yazma Bölümüne Tıklayın.
  • mp_roundtime 45 Yazın ve Enter Tuşuna Basarak Onaylayın.

Yukarıda belirtilen kod yazıldığı takdirde oyun süresi 45 dakika uzayacaktır. Daha fazla veya daha az uzatmak için 45 yerine istenilen süre girilmelidir.

CS:GO Nedir?

Valve ve Hidden Path şirketleri tarafından geliştirilen oyun çoğumuzun bildiği CS 1.6’ nın devam oyunudur. Steam platformu üzerinde bulunan oyun ise ücretlidir, oyunun ücreti belirli zamanlarda farklılık göstersede 20 ile 30 TL civarında bulunduğunu söyleyebiliriz.

Söz konusu oyunun gelişim süresi ise CS 1.6’ dan önce Half-Life ile başlamıştır. Half-Life oyunun büyük bir ilgi görmesi oyun geliştirici şirketin CS 1.6’ yı ortaya çıkartmasına neden olmuştur. Gelişen teknoloji ve oyunların grafiklerinin kalitesinin artması CS GO’ yu neredeyse zorunlu hale getirmiş ve CS 1.6 ile Half-Life oyunlarının geliştirici şirketleri Counter Strike Global Offensive’ yi 2011 yılında piyasaya sürmüştür.

Grafik ve animasyonların dışında kasa açma, topluluk pazarı ve rank sistemi gibi yenilikler ise CS GO’ nun kısa bir zamanda sevilmesine yol açmıştır. Günümüzde CS GO en iyi çevrimiçi FPS oyunlarından biri olarak gösterilmektedir.

CS:GO Nasıl İndirilir?

Oyunu indirmek için ilk olarak Steam indirilmelidir, söz konusu platformu ücretsiz olarak Steam ’in resmi sitesinden indirmek mümkündür. Oyun severler Steam platformunu indirdikten sonra arama bölümüne indirmek istedikleri oyunu yazmalı ve belirtilen oyun ücretini ödeyerek oyunu satın almalıdır.

Steam üzerinden satın alınan oyunlar kalıcıdır, bu sayede oyun severler yeni bir bilgisayara geçiş yaptıklarında Steam hesapları üzerinden satın aldıkları oyunu indirebilir ve oynamaya başlayabilir.

CS:GO Nasıl Oynanır?

CS:GO klasik bir FPS oyunudur, klavye ve Mouse ile bilgisayar üzerinden oynamak mümkündür. Oyunun işleyişi ise CS 1.6 ve Half-Life ile aynıdır. Bu sebeple oyunu herkesin oynayabileceğini söyleyebiliriz. Ancak oyunda ustalaşmak ve tecrübe edinmek pratik gerektirir, oyuncular oyunu indirdikten sonra bol bol pratik yapmalıdır.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir