2 dk. Esporlab 17.02.2021

CS GO View Model Kodları

Dünya çapında en çok kullanılan CS GO view model kodları ile rakiplerinizi daha geniş açılardan görebiliyor ve daha kolay oyunda ilerleyebiliyorsunuz. CS GO gibi nişancı oyunlarında doğru View Model ekranına sahip olmak çok önemlidir. View Model, oyun alanının ve rakiplerin size görünen açılarıdır. Oyun başında sizlere profesyonel oyuncular tarafından tercih edilmeyen ve dar görüşe sahip olan bir View Model veriliyor.

[affiliate_news id=”3344″]

CS GO’da İdeal View Model Kodu ile En İyi Açılar

En iyi View Model seçeneği kişiden kişiye değişiyor ancak en popüler View Model kodları ile oyunu daha da kolay hale getirebiliyorsunuz. Bu kodlar, özellikle oyunun başında size verilen View Model kodundan daha da iyi görüş ve hareket açısı sağlıyor.

View Model ekranı toplam üç eksende manuel olarak hareket ettirilebiliyor:

 • X ekseni – Oyun ekranın merkez alanı
 • Y ekseni – Oyuncu karakteri
 • Z ekseni – Oyun ekranının üst kısmı

Bunları tek tek değiştirmek yerine, en çok kullanılan View Model kodları ile ideal açıları yakalayabiliyorsunuz. Bu sayede, ekranın önemli kısmını kaplayan silahınız ve karakterin kolu da ideal boyutta küçülüyor.

Profesyonel CS GO Oyuncularının Kullandığı View Model Kodları

Doğru View Model ekranı, oyun performansınızı oldukça artırıyor. Profesyonel CS GO oyuncuları ideal açılar için View Model kodlarını sürekli deniyorlar.

Profesyonel CS GO oyuncularının tercih ettiği View Model kodları, 2021 yılı itibarıyla en güncel halleriyle şunlardır:

 • cl_righthand 1
 • cl_righthand 0
 • viewmodel_fov 68
 • cl_viewmodel_shift_left_amt 0.5
 • viewmodel_offset_x 3
 • viewmodel_offset_y 3
 • viewmodel_offset_z -3
 • cl_bob_lower_amt 10

İdeal bir View Model, CS GO oyununda daha iyi gözlem olanaklarını size sağlıyor. Bu sayede, sizi kör bir noktadan vurmaya çalışan rakibinize bu şansı vermiyorsunuz. Oyuncular bu en çok tercih edilen View Model kodları ile manuel olarak ayarlamalar yapmak zorunda kalmıyorlar.

CFG Dosyalarından View Modelinizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Config ve Autoexec eklentilerini kullanarak da View Model açılarınızda farklı değişiklikler yapabiliyorsunuz. Bunlar üzerinden değişiklik yapmanız, bu değişikliklerin sürekli kalıcı olmasını sağlıyor. Autoexec dosyası, DOS yapılı işletim sistemlerinde yer alan bir sistem dosyasıdır.

Oyunu açtığınız zaman otomatik olarak yüklenen Autoexec dosyasını isterseniz USB cihazlarınıza da yükleyebiliyorsunuz. Bu dosyaya istediğiniz View Model kodlarını girerek değişiklikler yapabilirsiniz. Ayrıca, kendinize e-mail ile yollayabilir ve bu şekilde farklı bir bilgisayarda yedekleme yapmak için de kullanabilirsiniz.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al