2 dk. Serkan KÖSE 22.09.2021

CS:GO Yeni Güncellemesi İle Dust2’deki AWP Noktasına Veda Ediyoruz

Geliştiriciliğini ve yayıncılığını Valve’in yaptığı ve dünyanın en çok oynana oyunlarından birisi olan Counter-Strike: Global Offensive’in yeni güncellemesi yayınlanmıştı. 

Güncellemenin detaylarını kısa bir süre önce paylaşmıştık. Güncelleme detaylarının haricinde oyunun haritalarında da değişiklikler yapıldı. Yapılan en büyük değişiklik ise Dust2 haritasının ikonik yerinde yapıldı. Terörist tarafındayken “Mid” denilen yerden dürbünlü bir silah ile Counter tarafındaki kapı izlenir ev hatta bazen şans atışları yapılırdı. Bu görüş artık yok. Bu durum oyuncuları üzerecek olsa da Valve’in tekrardan bu noktayı eklemesini bekliyoruz. 

Güncelleme ile yapılan değişiklikler şöyle;

CS : GO Girdap Operasyonu Güncelleme Notları 

Yeni operasyonla birlikte gelen diğer özellik kısa rekabetçi maçları oluyor. Klasik rekabetçi maçlarından daha kısa sürecek olan bu modda 9 pound kazanan takım galibiyete ulaşıyor. 

Oyun modlarında yapılan bir diğer değişiklik ise, Her Şey Serbest Ölüm Maçı ve Takımlı Ölüm Maçı. Her Şey Serbest Ölüm Maçı modunda takım arkadaşlarınızı bile vurabilecekken, Takımlı Ölüm Maçı modunda 100 öldürmeye ulaşan ilk takım galibiyete ulaşıyor.

Yeni Çıkartmalar, Silah Kaplamaları ve Ajanlar

Yeni oyun modları ve polis kalkanı haricinde oyuna diğer güncellemelerde olduğu gibi yeni çıkartmalar, silah kaplamaları, ajanlar ve yamalar geliyor. 

CS:GO oyuncu topluluğu tarafından tasarlanmış olan 17 farklı silah kaplaması oyuna gelirken, Train 2021 Koleksiyonu, Mirage 2021 Koleksiyonu, Dust 2 Koleksiyonu ve Vertigo 2021 Koleksiyonu’nda yer alan silah kaplamaları da oyuna geldi. 

Silah kaplamalarının haricinde ajanların yanında Girdap Operasyonu Çıkartmaları ve Girdap Sörf Dükkanı Çıkartmaları oyuna geldi. 

Oyuna Eklenen Yeni Haritalar

Güncelleme ile birlikte oyuna 5 yeni daha harita eklendi. İşte eklenen haritalar;

  • Extraction
  • Insertion 2
  • Basalt
  • County
  • Ravine
Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al