3 dk. Serkan KÖSE 03.05.2022

Fortnite Battle Royale v20.30 Güncelleme Notları

Epic Games’in gözde oyunu Fortnite, bu sabah itibariyle v.20.30 güncellemesini aldı. Güncellemeyle birlikte “Eğik Evler Savaşı” ile helikopterin mahzenden çıkarılışı, yeni pompalı tüfek düzenlemeleri getirildi. İşte Fortnite Battle Royale v.20.30 güncelleme notları:

Battle Royale v20.30’da işler yükseklere çıkıyor. Eğik Evler’in kaderi için savaşın, uzay silahları kullanın ve Choppa’yı geri getirin.

EĞİK EVLER SAVAŞI

Sert Sinema Savaşı’nı Direniş kazandı ve ayakta alkışlandı! Artık bu konumda Zırhlı Savaş Otobüsü ve taretler için Fon İstasyonları bulunacak.

Ama konum savaşlarının doruk noktası şimdi başlıyor. Adanın kalbi söz konusu! Eğik Evler Savaşı‘na hazır olun! Gizemli Örgüt’ü püskürtmek için Direniş’e katılın! Binalardan bile daha yüksek bir noktada, asla geri adım atmayı kabul etmeyen Yıldırım Kediş’in de içinde bulunduğu bir Gizemli Örgüt zeplini var.

KADERİNİZİ GERÇEKLEŞTİRİN: 4 MAYIS KUTLAMALARI

Star Wars Günü Fortnite’a da geliyor ama sadece 4 Mayıs için değil! 3-17 Mayıs 2022’de savaşa Işınkılıcı ve E-11 Blaster Tüfeği ile koşun. Ayrıca yeni Star Wars görevlerini tamamlayarak İmparatorluk sancağını kapabilirsiniz. Bu galaksilerarası etkinlik için daha fazla bilgiyi 4 Mayıs blog yazımızda bulabilirsiniz!

CHOPPA İLE GÖKLERE AÇILIN

Göklere tek açılabilen Gizemli Örgüt değil. Choppa için Fon İstasyonları tüm Yedili Karakollarına kuruldu. Külçelerinizi bastırın ve bu aracı mahzenden çıkarın! Choppa %100 fona ulaştığında adanın dört bir yanına uçabilecek ve havadan saldırılar yapabileceksiniz.

POMPALI TÜFEK DENGELEMESİ

v20.30’da pompalı tüfeklere hasar dengeleme güncellemesi yapıldı. Bu değişiklikler (kafadan vuruşlar da dahil) tüm pompalı tüfek hasarlarını arttıracak. Tüm pompalı tüfeklere “en yüksek hasar sınırı” getirildi. Bu düzenleme, tek bir atışta verebilecekleri en yüksek hasarı düzenleyecek.

Fortnite Battle Royale/Sıfır İnşa’daki pompalı tüfek değişiklikleri:

  • Darbeli Klasik Pompalı Tüfek, Otomatik Pompalı Tüfek ve Tambur Pompalı Tüfek için minimum saçma sayısı 3’ten 4’e çıkarıldı.
  • Darbeli Klasik Pompalı Tüfek ve Otomatik Pompalı Tüfek’in saçma başına verdiği hasar ve kafadan vuruş hasarı arttırıldı.
  • Korucu Pompalı Tüfeği ve Tambur Pompalı Tüfek’in kafadan vuruş hasarı büyük ölçüde arttırıldı ancak saçma başına verdiği hasar değişmedi.
  • Tambur Pompalı Tüfek’in hasar düşüşünde düzenleme yapılarak etkili menzili düşürüldü.

Bu değişiklikler Fortnite Kreatif’teki pompalı tüfekleri de etkiledi. Bu konudaki detaylara Kreatif v20.30 blog yazımızda değineceğiz. Oyuncu geribildirimlerini izledikçe bu değişiklikleri değerlendirmeye devam edeceğiz.

GÖZ AT MENÜSÜ EKLENDİ

(İngilizce Ekran Görüntüsü)

Göz At menüsü, Keşfet’in yanına eklendi! Bu menü, sevdiğiniz türdeki oyunları bulmanıza yardımcı olacak (Aksiyon, Basit ve Eğlenceli ve Çatışma gibi) kategorilere bölünmüştür.

REKABETÇİ NOTLARI

  • Rekabetçi modlarda Eğik Evler’deki savaş aktif olarak sürmüyor ancak savaşın sonuçları yine de etkisini gösterdi ve Yıldırım Kediş’in yeri değişti.
  • Işınkılıcı ve E-11 Blaster Tüfeği, rekabetçi modlara eklenmedi.
  • Choppa da rekabetçi oyun modlarında bulunmayacak.

HATA DÜZELTMELERİ

  • Birçok Yedili Karakolu Mahzeni’nin açılamamasıyla ilgili bir sorun düzeltildi.
Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al