3 dk. Serkan KÖSE 17.05.2022

Fortnite Battle Royale v20.40 Güncelleme Notları

Fortnite Battle Royale v20.40 Güncelleme Notları Epic Games’in gözde oyunu Fortnite, bu sabah itibariyle v.20.40 güncellemesini aldı. Güncellemeyle birlikte birçok değişiklik ve yenilik kullanıcı ile tanıştı. İşte Fortnite Battle Royale v.20.40 güncelleme notları:

Eğik Evler Savaşı’nı Direniş kazandı! Burayı Direniş operasyonlarınızın üssü olarak kullanın. Ayrıca adada nereye giderseniz gidin, geri gelen Paralel silahları kuşanmayı da ihmal etmeyin:

PARALEL KAPIŞMASI HAFTASI

Paralel görünürlerde olmayabilir, ama Paralel silahları geri döndü! 24 Mayıs 2022 TSİ 15.59’a kadar sürecek Paralel Kapışması Haftası için Paralel Tüfeği ve Paralel Mitralyözü mahzenden geri geldi. Adanın kaderinin söz konusu olduğu bir mücadelede ilk kez yer almıyorlar. Bu silahları sandıklardan ve yerden bulabilirsiniz. Küp Canavarı Parçaları olmadan Paralel Silahlar nasıl yükseltilir? Yükseltme Masası ile tabii ki!

Paralel silah yeteneklerinizi göstererek fazladan TP kazanın: Paralel Kapışması Haftası Görevleri tüm temalı hafta boyunca açık! Yeni temalı hafta 24 Mayıs TSİ 16.00’da başladığında gelecek yeni görevler için tetikte olun.

KALKAN BALONU VE BALON KARŞILAŞMASI BAŞLASIN

Şimdi külçeleriniz konuşsun. Kalkan Balonu/Balon deneme süreci sona verdi ve oylamaya hazır! İsimli konumlarda oy vereceğiniz Fon İstasyonlarını bulabilirsiniz. Hemen gidin ve istediğiniz eşyaya bastırın külçeyi! Küresel olarak herkesin destekleriyle %100 fona ulaşan ilk seçenek kazanacak ve derhal ganimet havuzuna eklenecek!

SIFIR İNŞA’DA TAKTİKLERİNİZİ KONUŞTURUN

Geçen hafta, mahzenden çıkan havalı atış eşyalarına ayak uydurabilmek için işlevsel eşyaların düşme oranını sınırlı süreliğine arttırmıştık. Sıfır İnşa’da Şok Dalgası BombasıPratik Yırtık ve Tren Mahmuzu eşyalarının düşme oranı süresiz olarak artacak! Artık kimse sizi durduramaz.

PLAYSTATİON’DAN ALINAN V-PAPELLER FORTNİTE ORTAK CÜZDAN’A GİRİYOR

v20.40 güncellemesiyle birlikte, PlayStation’dan alınan V-Papeller, Fortnite Ortak Cüzdan’ı destekleyen tüm platformlarda (PlayStation, Xbox, PC, Android ve bulut tabanlı oyun hizmetleri) kullanılabilecek. Tabii yine Savaş Bileti, Görev Paketleri veya Dünyayı Kurtar aracılığıyla kazanılan V-Papeller diğer tüm platformlarda paylaşılacak. Daha fazla bilgi için Fortnite Ortak Cüzdan blog yazımıza göz atın.

PLAYSTATİON 5 VE XBOX SERİES X|S GECİKME AZALTMA

60 FPS’de çalışan PlayStation 5 ve Xbox Series X|S konsollarında ayarlarda “Düşük Girdi Gecikmesi Modu” seçeneğini seçen (Ayarlar > Oyun > İlave Oyun Seçenekleri) oyuncular için girdi gecikmesini düşüren performans iyileştirmeleri yaptık. Düşük Girdi Gecikmesi varsayılan olarak etkinleştirildi.

PLAYSTATİON 5 İÇİN FORTNİTE’TA 120 FPS’İ ETKİNLEŞTİRME

Artık PS5 oyuncuları için Fortnite’ta 120 FPS’i etkinleştirmek daha kolay.

Artık PS5 oyuncuları konsol ayarlarına girmeden de Fortnite’ta 120 FPS’i etkinleştirebilir. 120 FPS’i etkinleştirmek için:

  1. Fortnite’ta yan menüden Ayarlar menüsünü açın.
  2. Görüntü‘ye tıklayın.
  3. 120 FPS Modunu AÇIK konuma getirin.
  4. Uygula‘ya tıklayın.

Not: Ekranınız veya AV alıcınız 120 FPS seçeneğini desteklemiyorsa bu seçenek görüntülenmez.

ORTADOĞU SUNUCU BÖLGESİ DEĞİŞİKLİĞİ

Ortadoğu sunucu bölgesindeki ağ bağlantısı seçenekleri değişti. Tüm bölgedeki oyuncularımızın en iyi deneyimi yaşadığından emin olmak için, manuel olarak Ortadoğu seçtiyseniz, sunucu bölgeniz Otomatik seçime döndürüldü.

Yani, normalde Ortadoğu sunucularından bağlanan bazı oyuncular artık Avrupa ve Asya sunucularından bağlanacak. Yarışmacılar, Kupa başlangıç tarihleri için oyun içindeki Rekabet sekmesini kontrol etmeyi unutmayın.

Oyuncular isterlerse Ortadoğu sunucusuna tekrar bağlanabilirler ama bunun sonucunda yüksek ping ile karşılaşabilirsiniz.

REKABETÇİ NOTLARI

  • Arena Doldurma etkinleştirildi.
  • Paralel Kapışması mahzenden çıkan eşyalar rekabetçi oyun modlarına eklenmedi.
  • Kalkan Balonu ve Balon arasındaki oylamanın kazananı rekabetçi oyun modlarına eklenmeyecek.

CİDDİ HATA DÜZELTMELERİ

  • Oyuncuların, başka bir oyuncuyla bir grupta maçtayken sosyal bildirimleri almamasına sebep olan sorun çözüldü.
  • Örs Roketatarı arayüzünün gözükmemesine sebep olan sorun çözüldü.
Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al