3 dk. Serkan KÖSE 21.06.2022

Fortnite Battle Royale v21.10 Güncelleme Notları

Fortnite Battle Royale v21.10 Güncelleme Notları Epic Games’in gözde oyunu Fortnite, bu sabah itibariyle v21.10 güncellemesini aldı. Güncellemeyle birlikte birçok değişiklik ve yenilik kullanıcı ile tanıştı. İşte Fortnite Battle Royale v21.10 güncelleme notları:

Battle Royale v21.10 güncellemesiyle; 3. Bölüm: 3. Sezon Savaş Bileti kıyafetleri için yeni tarzlar ve Darth Vader’ın Işınkılıcı’yla sergileyeceğiniz özel dövüş teknikleri sizi bekliyor!

DARTH VADER’IN IŞINKILICI – KİMSE GÜCÜNÜZÜ HAFİFE ALAMAYACAK

Her maçta Stormtrooper’lar eşliğinde belirli bir noktaya inecek Darth Vader’ın adadaki seferi başlıyor. Darth Vader’ı alt edin ve düşen Işınkılıcı’nı toplayın! Darth Vader’ın Işınkılıcı ile gelen ateşi engelleyin, bumerang gibi düşmanlara fırlatın ve tabii ki yolunuza çıkan herkesi pişman edin.

Stormtrooper’larla birlikte, E-11 Blaster Tüfeği de geri döndü! E-11 Blaster Tüfeği’ni, Vader’ın iniş yerlerindeki İmparatorluk Sandıklarında bulabilir, ya da avladığınız Stormtrooper’lardan edinebilirsiniz.

3. BÖLÜM: 3. SEZON HARİKULADE AŞAMA TARZLARI

Altın gibi parıldıyorsunuz. 3. Bölüm: 3. Sezon bonus kıyafet tarzları, 100. aşamayı geçen oyuncular için Savaş Bileti sekmesinin Bonus Ödüller bölümünde bulunuyordu. v21.10 güncellemesiyle, bu sezonun Harikulade Aşama tarzları eklendi! 3. Bölüm: 3. Sezon’da 140. aşamayı geçen oyuncular; Modern Savaşçı, Dişli Fenomen, Tekno Şövalye, Örüm ve Fırtına Yolcusu için Platin YırtıkParlak Gazoz ve Altın Alev tarzlarını açabilecek.

SOSYAL ETİKETLER VE GRUP ARAMA

Fortnite’ta nasıl oynadığınızı ifade edin! Sosyal etiketler seçeneğiyle profilinize diğer oyuncuların görebileceği üç etiket ekleyebilirsiniz. En sevdiğiniz oyun modlarını (2’ye 2, Ölüm Koşusu, Herkes Tek vb.), oynanış şeklini (Rahat, Mikrofon Kapalı, Mikrofon Açık vb.) ve tercih ettiğiniz rekabetçi etkinlikleri (Kozmetik Kupası, Coşku Kupası, Yıldırım Kupası vb.) gösterecek etiketler seçebilirsiniz. Ayrıca sosyal etiketlerinize göre size Fortnite deneyimleri de önereceğiz.

Profilinize sosyal etiketler eklemek için yan menüdeki profil simgesine, ardından +Etiket Ekle seçeneğine tıklayın. En az bir sosyal etiket eklediğinizde, eşleşen etiketlere sahip (aynı bölge sunucusunda olduğunuz) oyunculardan grup daveti alabilir ve onlara davet gönderebilirsiniz. Grup davetlerini yan menüdeki yeni Grup Arama bölümünden gönderebilirsiniz. Fortnite’taki bu yeni Grup Arama özelliğiyle ilgi alanınıza ve bölgenize göre grup kurabilirsiniz.

Oyunculardan grup daveti almak ve onlara davet göndermek için bu bölümdeki Grup Arama özelliğini açmalısınız. Grup Arama özelliğini istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Bu özelliği kapattığınızda artık grup daveti almazsınız ve gönderdiğiniz davetler iptal edilir. Çiftli, Üçlü, Ekipli vb. oynarken Grup Arama seçeneğini kullanıp kullanmamak size kalmış. Grup kurmak için normal davet sistemini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sosyal Etiketler ve Grup Arama özellikleri şu anda test aşamasında. Bu özellikler, testin durumuna bağlı olarak kademeli bir şekilde tüm oyunculara sunulacaktır.

GERÇEKLİK FİDANI DENGELEME DEĞİŞİKLİĞİ

Gerçeklik Fidanı’nın nadirliğine göre vereceği Gerçeklik Meyvesi miktarında düzenlemeler yaptık. Gerçeklik Fidanları, büyüme döngüsüne bağlı olarak farklı meyveler verecek:

  • Sıradışı veya Nadir: 3 meyve
  • Destansı: 2 meyve
  • Efsanevi veya Eşsiz: 1 meyve

GÖRSELLEŞTİRİLMİŞ SES EFEKTLERİ AYARLARI

Sesin duyulacağı zamanın, mesafeyle daha uyumlu olması için, ayak sesleri, sandıklar ve araçlar için “Ses Efektlerini Görselleştir” göstergesinin tespit yarıçapını düşürdük. Yani bu seslerin gösterge panelinizde belirmesi için, ses kaynağının daha yakında olması gerekecek.

REKABETÇİ NOTLARI

  • Darth Vader boss’u, Darth Vader’ın Işınkılıcı, Stormtrooper’lar ve E-11 Blaster Tüfeği rekabetçi oyun modlarına eklenmedi.
Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al