4 dk. Serkan KÖSE 26.05.2022

Fortnite GeForce Now Sürümü Hakkında Merak Edilenler

GeForce NOW’la birlikte bulut üzerinden PC, iOS, Android ve birçok platformda oynama imkanı sunulan Fortnite artık beta aşamasından çıkarıldı. İşte tüm detaylar:

NVIDIA’nın GeForce NOW hizmetiyle; Windows PC, macOS, iOS Safari, Android telefonlar ve tabletler, Android TV, NVIDIA SHIELD TV ve belirli LG TV modellerinde bulut üzerinden Fortnite oynayın! GeForce NOW, ücretsiz bir GeForce NOW üyeliği seçen oyuncular için ücretsizdir.

GeForce NOW’da yayınlanan “Fortnite mobil dokunmatik deneyimi” artık beta sürümünde değil ve tüm GeForce NOW oyuncuları mobil cihazlarda dokunmatik kontrollerle Fortnite oynayabilir. Farklı bir kontrol girişi mi tercih ediyorsunuz? GeForce NOW destekli cihazların çoğunda klavye ve fare ile oynayabilir, GeForce NOW destekli tüm cihazlarda bir oyun kumandasıyla oynayabilirsiniz!

GeForce NOW, oyunları bulut aracılığıyla yayınladığından, yüksek hızlı internet bağlantınız olduğu sürece çoğu düşük özellikli cihazda bile çalışır. GeForce NOW’da Fortnite oynamak hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki SSS’ye göz atın.

GEFORCE NOW’DA FORTNİTE – SSS

GEFORCE NOW’A NASIL ÜYE OLURUM?

NVIDIA iki GeForce NOW üyelik türü sunar: Ücretsiz, Premium. Fiyat, oyun oturumu süresi, oyun sunucularına erişim önceliği ve grafik & performansı dahil olmak üzere her birinin detaylarını öğrenmek için GeForce NOW üyelik sayfasına göz atın.

Bir üyelik türü seçtikten sonra, NVIDIA hesabınız ile oturum açmanız veya bir hesap oluşturmanız istenecektir. (Bir NVIDIA hesabı oluşturmak ücretsizdir.)

GEFORCE NOW’DA FORTNİTE OYNAMAYA NASIL BAŞLARIM?

Hizmete kaydolduktan sonra, yerel bir GeForce NOW uygulaması veya bir internet tarayıcısı kullanarak GeForce NOW üzerinden bulut yoluyla Fortnite oynayabilirsiniz. Hizmet; Windows PC, macOS, Android, Android TV ve LG TV için ayrı uygulamalar sunar.

Windows PC ve macOS uygulamaları GeForce NOW indirme sayfasından, Android ve Android TV uygulamaları Google Play Store’dan ve LG TV uygulaması LG Content Store’dan indirilebilir.

GeForce NOW için desteklenen tarayıcılar şunlardır: Chrome (Chromebook, PC ve Mac’te oynamak için), iOS Safari (iPhone ve iPad’de oynamak için) ve Edge. GeForce NOW’ın Edge için hâlâ beta aşamasında olduğunu lütfen unutmayın.

Fortnite dahil tüm GeForce NOW oyunları, SHIELD TV’deki NVIDIA Games uygulamasından başlatılabilir.

FORTNİTE’I GEFORCE NOW ÜZERİNDEN OYNAMAYA BAŞLARSAM, İLERLEMEM DİĞER PLATFORMLARDAN AKTARILIR MI?

Evet! NVIDIA hesabınızın diğer platformlarda kullandığınız Epic hesabına bağlı olduğundan emin olmanız yeterlidir. Epic hesabınızı NVIDIA hesabınıza bağlamak için önce PC, Mac veya internet üzerinden NVIDIA hesabınıza giriş yapın, ardından KÜTÜPHANEM satırındaki “bağlı hesaplar” kutusuna tıklayın veya AYARLAR > BAĞLANTILAR > Epic Games > BAĞLAN’a gidin.

Hesaplarınız bağlandıktan sonra, GeForce NOW’da Fortnite’ı başlatırken Epic hesabınızla otomatik olarak Fortnite’a giriş yapacaksınız. İlerlemeniz Epic hesabınızı kullandığınız diğer platformlara da aktarılır.

MEVCUT TÜM FORTNİTE OYUN MODLARI GEFORCE NOW’DA BULUT ARACILIĞIYLA OYNANABİLİR Mİ?

Windows PC, macOS, Android TV, NVIDIA SHIELD TV ve LG TV’de, Battle Royale, Sıfır İnşa, Sahtekârlar, Dünyayı Kurtar ve topluluk yapımı oyunlar dahil olmak üzere, GeForce NOW aracılığıyla tüm mevcut Fortnite oyun modları oynanabilir.

Akıllı telefonlarda ve tabletlerde Dünyayı Kurtar, GeForce NOW üzerinden oynanamaz. Ancak, mevcut diğer tüm Fortnite oyun modları oynanabilir.

FORTNİTE’I GEFORCE NOW İLE OYNAMAK İÇİN HANGİ OYUN KUMANDALARI KULLANILABİLİR?

Desteklenen oyun kumandalarının listesi, oynadığınız cihaza göre değişir. Her cihaz için desteklenen oyun kumandalarını görmek için GeForce NOW sistem gereksinimleri sayfasına göz atın. Tüm cihazlar Sony DualShock 4 (PS4) oyun kumandasını, Sony DualSense (PS5) oyun kumandasını ve Microsoft Xbox Kablosuz oyun kumandalarını destekler.

Mobil cihazlarda oynarken, oyuncular bir oyun kumandası veya dokunmatik kontrolleri kullanabilir.

GEFORCE NOW İÇİN İNTERNET, DONANIM VE İŞLETİM SİSTEMİ GEREKSİNİMLERİNİ NEREDE BULABİLİRİM?

GeForce NOW destekleyen her bir cihaz için oyun yayınlama gereksinimleri ve önerileri GeForce NOW sistem gereksinimleri sayfasında bulunabilir.

Lütfen desteklenen LG TV modellerinin en güncel webOS sürümüne ve LG TV tarayıcı güncellemelerine sahip belirli 2021/2022 LG TV’ler olduğunu unutmayın.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al