4 dk. Burak 25.03.2022

Fortnite Kreatif v20.00 Güncellemesi

Fortnite Kreatif v20.00 güncelleme notları yayımlandı.

YENİ: 3. BÖLÜM: 2. SEZON’UN ÖZELLİKLERİ

 1. Bölüm: 2. Sezon geldi ve bu sürüm ile Battle Royale özelliklerine tırmanma, kalkan kaplama, yeni silahlar ve daha fazlasını ekliyoruz! Normal, ek cihaz bilgileri içeren güncelleme notlarının yanı sıra Tüm Battle Royale hareket bilgilerini İçerik Üreticileri için Fortnite Kreatif Belgeleri sitesindeİnşa Temelleri” adlı bir bölüm altında topladık.

TIRMANMA 

Yükseklere çıkmak her zaman savaşı kazanmanın anahtarı olmuştur ve şansınıza da, ayaklarınızın tutmadığı noktada elleriniz devreye girecek. Eğer bir yüzey zıplamanız için çok yüksekteyse ya da bir platform çok uzaktaysa elleriniz işe dahil olup sizi yukarı çekecek!

DEPAR ATMA

Yeni ve daha hızlı varsayılan hareket hızında koşun. Daha hızlı varsayılan hareket hızı, daha da hızlı depar demek! Depar o kadar hızlı ki elinizdekileri, cebinizdekileri düşürmemeye dikkat edin. Elbette sonsuza kadar depar atamazsınız, dolayısıyla yeni bir depar sayacı temponuzu ne kadar koruyabileceğinizi gösterecek.

KALKAN KAPLAMA

Eğer oyununuzda inşa yoksa, bir kalkan kaplama mantıklı olabilir! Savunmanızı arttırmak için kalkan ve canınızın üzerine bir de artık kalkan kaplamanız var. Kalkanınızı ve canınızı korumak adına savaştaki ilk savunma taktiğiniz kalkan kaplamadır. 0’a indiğinde kendi kendine tekrar dolar. O yeniden dolarken siper almayı unutmayın!

OMUZ ATMA

Depar atmak demişken, omuz atarak açmak için kapılara doğru depar atın. Çok kibar olduğu söylenemez ancak çok havalı bir hareket olduğu kesin.

(Artık kapıları kayarak da açabileceksiniz!)

Tüm bu yeni özellikler Benim Adam ayarlarından kapatıp açılabilir.

Önemli Not:

 • Mevcut oynanışı bozmamak adına hali hazırda mevcut olan adalarda bu seçenekler varsayılan olarak kapalı olacak.  Elbette bu seçenekleri kendiniz Benim Adam ayarlarından açabilirsiniz.
 • Yeni adalarda ise bu seçenekler Fortnite’ın mevcut durumunu yansıtması adına varsayılan olarak açık olacak.  Aynı şekilde, adanızı oluşturduktan sonra bunları kapatıp açabilirsiniz.

BATTLE ROYALE SİLAHLARI

HAFİF MAKİNELİ ÇATIŞMA TÜFEĞİ

Çatışma Taarruz Tüfeği ve Çatışma Tabancası gibi, Hafif Makineli Çatışma Tüfeği’nin de mermisi ağırdır. Eşsiz gücünden en iyi şekilde faydalanabilmek için geri tepmesini kontrol edin.

DARBELİ SERİ ATIŞLI TÜFEK

Darbeli Seri Atışlı Tüfek, özel nişangâhlı ve seri atışlı bir tüfektir. Bu iki atışlı yarı otomatik silahın dürbünüyle nişan alarak rakiplerinize darbe indirin!

ONARIM PÜRMÜZÜ: ARAÇLARINIZ İÇİN BİR İYİLEŞTİRME EŞYASI!

İster Mudflap’iniz patlayıcılara maruz kalmış, ister Sürat Tekneniz karada gezmeye doyamamış, ister Titan Tankınızın paletleri hedef alınmış olsun; bir Onarım Pürmüzü ile hepsini tamir edebilirsiniz! Onarım Pürmüzü araçların canlarını yeniler, peki ya yakacak yakıtları biterse ne olacak? Bir benzin istasyonunda geri doldurursunuz!

YENİ: ATEŞBÖCEĞİ ÇIKMA YERİ

Müjdemizi isteriz içerik üreticileri, ateşböcekleri göçlerini tamamladı ve Kreatif adalarında yerlerini aldılar! Artık, cihazlar aracılığıyla vermek zorunda kalmadan, oyuncuların kendileri için toplayabilecekleri ateş böceği sürüleri yerleştirebilirsiniz.

DİĞER ÖZELLİK GÜNCELLEMELERİ

 • Toplanabilir Eşya Galerisi’nin artık sınıf desteği var, yani toplanabilir eşyaları sadece bir seçilmiş sınıf için kullanılabilir (hatta görünür) yapabiliyor.

HAZIR YAPI VE GALERİ DÜZELTMELERİ

 • Pis Bakışlı hazır yapısından bir yeşil ışık direğiyle alakalı detay düzeyi sorunu düzeltildi.

CİHAZ DÜZELTMELERİ

 • Bir oyun Kreatif’te sona erdikten sonra oyuncuların dalış animasyonunda kalmasına neden olan, Dalış Bölgesi cihazıyla ilgili bir hata düzeltildi.
 • Sürmekte Olan Oyuna Katılma gibi yanlış ayarlar içeren Raunt Ayarları cihazıyla ilgili bir hata düzeltildi.
 • Işınlayıcı ile alakalı oyun başladıktan sonra Hedefe Bağlama’nın başarısız olmasına sebep olan bir hata düzeltildi.
 • Sayıların doğru hizalanmamasına sebep olan, Rastgele Sayı Oluşturucu cihazıyla ilgili bir hata düzeltildi.
 • Telefon aracını kullanarak kısayol çubuğuna simge kopyalanmamasına sebep olan Açılır Diyalog cihazıyla ilgili bir hata düzeltildi.
 • Ateş Bölgesi cihazının Nesnelerin Alev Almasına İzin Ver seçeneğinin bazı platformlarda Ateşi Etkinleştir seçeneğini geçersiz kılmadığı bir hata düzeltildi.

OYNANIŞ DÜZELTMELERİ

 • Oyuncuların tek kişilik oyunlarda yere devrilmesine neden olan bir hata düzeltildi.
 • Telefon aleti ve kazmanın tuş atamalarının oynanış sırasında değişmiş görünmesine sebep olan bir hata düzeltildi.

KULLANICI ARAYÜZÜ GÜNCELLEMELERİ

 • Kreatif Çantasındaki içeriklerin nasıl sıralandığına dair bazı değişiklikler yaptık.
  • En Son Eklenen veya Bu Sezonun Yenilikleri olarak kategorize edilen her şey atandığı sekmenin en üstünde yer alacak.  Daha önceden bu yalnızca Hazır Yapı ve Galeri sekmesinde yapılıyordu.
  • Tek kullanımlık eşyalar artık nadirliğe göre sıralanabilir.
  • Mevsimsel İlkbahar olarak sıralanan içerikler artık listenin en üstünde görünecek.

KULLANICI ARAYÜZÜ DÜZELTMELERİ

 • Termometre’nin ekstra büyük adalarda doğru görünmemesine sebep olan bir sorun giderildi.
Burak

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir