1 dk. Serkan KÖSE 06.05.2022

Fortnite Ortadoğu Sunucularından Birisi 9 Mayıs’ta Kapanıyor

Yeni sezonda sıfır inşa özelliği ile birçok oyuncu kazanan Fortnite, Ortadoğu sunucularından birinin 9 Mayıs itibariyle kapatılıyor. Fortnite sunucusunun kapanmasıyla ilgili açıklamayı ve sıkça sorulan sorularla ilgili yayımlanan makale şu şekilde:

9 Mayıs 2022 tarihinden itibaren, ortaklarımızdan biri tarafından sağlanan bir ağ bağlantısı seçeneği sonlandırılacaktır. Bunun sonucunda, Ortadoğu sunucusunda oynuyorsanız yüksek ping sorunu yaşayabilirsiniz. Bu sorunu çözmek için farklı seçenekleri araştırıyoruz ve sizi gelişmelerden haberdar edeceğiz.

Lütfen herhangi bir çözümün uygulanmasının zaman alacağını unutmayın. Bu nedenle, şu anda sorunun ne zaman çözüleceği hakkında kesin bir tarih veremiyoruz. 9 Mayıs tarihinden sonra yüksek ping sorunu yaşarsanız geçici bir çözüm olarak başka bir sunucuya geçmenizi veya sucunu seçme ayarını Otomatik olarak ayarlamanızı öneririz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Bu durum hangi Fortnite Oyun Modlarını etkileyecek?
Battle Royale/Sıfır İnşa, Kreatif ve Dünyayı Kurtar dahil tüm Fortnite oyun modları bu durumdan etkilenecek.

Bu durumdan tam olarak kimler etkilenecek?
Bu durum internet servis sağlayıcısı ve bölge gibi birçok faktöre bağlı olduğundan, kesin olarak hangi oyuncuların etkileneceğini belirlememiz mümkün değil. Ancak, oyuncuların yalnızca Ortadoğu sunucusuna bağlandıklarında bu durumdan etkileneceğini biliyoruz.

Fortnite Rekabetçi etkinlikleri ne olacak?
Arena ve (FNŞ hariç) tüm turnuvalar bu durumdan etkilenecek. Ortadoğu sunucusundan bağlanan oyuncular rekabetçi maçlarda yaşadıkları sorunu, rekabetçi olmayan maçlarda da yaşayabilir.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al