2 dk. Serkan KÖSE 16.05.2022

Fortnite Ortak Cüzdana PlayStation Alışverişleri Eklendi

Fortnite yakın zaman içinde sunacağı v20.40 güncellemesiyle artık PlayStation üzerinden alınan V-Papelleri de ortak cüzdana eklediğini duyurdu. İşte detaylar:

Gelecek v20.40 güncellemesiyle birlikte PlayStation’dan alınan V-Papeller, Fortnite Ortak Cüzdan’ı destekleyen tüm platformlarda (PlayStation, Xbox, PC, Android ve bulut tabanlı oyun hizmetleri) kullanılabilecek.

Nintendo SwitchPlayStation / Xbox / PC / Android / Bulut Tabanlı Oyun Hizmetleri
Satın alınan V-Papeller (ayrıca

satın alınan Fortnite Paketlerindeki bonus V-Papeller)

Cüzdana ÖzelOrtak
Savaş Bileti, Görev Paketleri veya Dünyayı Kurtar aracılığıyla kazanılan V-PapellerTüm Platformlarda Ortak

Bu avantajdan tam olarak yararlanmak için oyuncuların mevcut PlayStation veya Xbox hesaplarını Epic Games hesaplarıyla bağlamaları gerekir. Fortnite Ortak Cüzdan şu an Nintendo Switch platformunda desteklenmiyor. Yani Ortak Cüzdan platformlarında alınan V-Papeller, Nintendo Switch hesabınızda kullanılamayacağı gibi tam tersi de mümkün değildir.

Tabii yine Savaş Bileti, Görev Paketleri veya Dünyayı Kurtar aracılığıyla kazanılan V-Papeller diğer tüm platformlarda paylaşılacak.

FORTNİTE ORTAK CÜZDAN SSS

FORTNİTE ORTAK CÜZDAN DESTEKLEYEN BİR PLATFORMDA V-PAPEL SATIN ALDIM ANCAK BUNU DESTEKLEYEN BAŞKA BİR PLATFORMDA ALDIĞIM V-PAPELLER GÖRÜNMÜYOR. NE YAPMALIYIM?

Fortnite’ta oturum açtığın hesabın diğer platformlarda kullandığın aynı Epic Games hesabı olduğundan veya konsolda oynuyorsan aynı Epic Games hesabına bağlı olduğundan emin ol. Konsol hesaplarını Epic hesabına bağlama konusunda yardım almak için aşağıdaki makalelere göz at:

Microsoft Store veya PlayStation Store’dan V-Papel aldıysan, diğer Ortak Cüzdan platformlarında bu V-Papellere erişebilmen için önce V-Papelleri aldığın platformda Fortnite’a giriş yapmalısın.

NEDEN SATIN ALDIĞIM V-PAPELLER TÜM PLATFORMLARA TRANSFER OLMUYOR?

Fortnite Ortak Cüzdan şu anda yalnızca PlayStation, Xbox, PC, Android platformlarında ve bulut tabanlı oyun hizmetlerinde destekleniyor. Bu, şu anlama geliyor: V-Papel bakiyen oynamakta olduğun platforma göre değişiklik gösterebilir. Örnekler aşağıda:

 • 1. Örnek: PC’de 1.000 V-Papel satın alınır.
  • PlayStation, Xbox, PC, Android platformlarında ve bulut tabanlı oyun servislerinde satın alınan 1.000 V-Papel görünür.
  • Nintendo Switch’te ise 0 V-Papel görünür.
 • 2. Örnek: Nintendo Switch’te 1.000 V-Papel satın alınır.
  • PlayStation, Xbox, PC, Android platformlarında ve bulut tabanlı oyun hizmetlerinde 0 V-Papel görünür.
  • Nintendo Switch’te ise satın alınan 1.000 V-Papel görünür.
 • 3. Örnek: PlayStation’da 1.000 V-Papel satın alınır. Herhangi bir platformda Savaş Bileti aşamalarından 500 V-Papel kazanılır.
  • PlayStation, Xbox, PC, Android platformlarında ve bulut tabanlı oyun hizmetlerinde 1.500 V-Papel görünür.
  • Nintendo Switch’te ise 500 V-Papel görünür.

Yukarıda belirtilen kısıtlamalar yalnızca satın alınan V-Papelleri etkiler. V-Papelleri kullanarak satın alınan kıyafetler gibi içeriklerin hepsi diğer platformlarda da kullanılabilir.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al