5 dk. Serkan KÖSE 13.09.2021

Fortnite 8. Sezon Başladı

Sevilen battle royale oyunu olan Fortnite’ın yeni sezonu başladı. İşte Fortnite 8. Sezon ile birlikte adada yapılan değişiklikler ve fazlası. 

Epic Games tarafından geliştirilen ve oynaması ücretsiz battle royale oyunlarından birisi olan Fortnite oyununun yeni sezonu bugün başladı. Fortnite’ın 2. Kısım 8. Bölümü olan yeni sezonla birlikte adadaki pek çok şey değişti. Yeni sezonla birlikte haritaya yeni yerler eklendi ve oyuna güçlendirilmiş silahlar eklendi. Eğer ki bu heyecana katılmak istiyorsanız Fortnite adasına bekleniyorsunuz?

Fortnite oyununda Uzaylılar ve Gizemli Örgüt’ün mücadelesini sonlandıran 7. Sezon Operasyon : Gökteki Savaş final etkinliğinin ardından adanın üstünde yer alan Ana Gemi’ye güç veren küpler Ada’ya düştü. Önceki sezondaki uzaylılardan çok daha kötü olan bu isimler “Paralel” adı verilen kötü, karanlık ve canavarlar barındıran karanlık bir gerçeklik yaratıyor. 

Paralel’e açılan portallar da haritada Paralel Anomalileri oluşturuyor. Her maçta belli bir konum Paralel ile örtülüyor. Bu değişime uğrayan konumlar Paralel Bölgesi olarak isimlendiriliyor. Paralel’de sadece canavarlar bulunmuyor. Bir oyuncu anomaliye girdikten sonra Küp Canavarları sürekli olarak oyuncuların peşine düşüyor olsa da oyuncular bu canavarları alt edebiliyor. Ayrıca oyuncular Paralel Tüfeği ve Paralel Mitralyözü ile süper güçlü olarak bonus hasarlar verebiliyor. 

Fortnite’ın yeni sezonunda etkilerini haritanın etrafına da yayan, ortamı değiştiren ve oyuncuların ateş edemediği ve vuramadığı Gölge varlıklarına da izin veren Gölge Taşları bırakan küçük Küp cismi de oyuna ekleniyor. Fortnite’ın yeni sezonunda ayrıca oyuncuları uzaylı istilacılara karşı savunma amacıyla Küresel Seferberlik oyuna geliyor. 

Fortnite 2. Bölüm 8. Sezon, bugün itibarıyla resmen başladı. Her zaman olduğu gibi yeni sezonunun Savaş Bileti’ni 950 V-Papel‘e alıp, sadece oynayarak toplamda 1.500 V-Papel kazanabilirsiniz. “Kübik” adındaki Fortnite yeni sezon ile gelen tüm yeniliklere haberimizin sonundan ulaşabilirsiniz. 

Fortnite Sezon 8 Yenilikleri

PARALEL DURUMLAR  

Bu olayın en korkunç yanı ne biliyor musunuz? “Paralel” denen kötü, karanlık ve canavarlarla dolu bir gerçeklik. Küpler yozlaşma yaymakla kalmıyor, Paralel’e açılan portallar da (“Paralel Anomalileri“) oluşturuyor. Bu gizemli dünyada yerçekimi çok düşük ve atmosfer inşa yapmaya uygun değil.

Ayrıca sadece bu dünyaya geçitler açılmıyor. Orası bizim dünyamıza sızıyor. Her maçta belli bir konum Paralel ile kaplanıyor. Bu değişime uğrayan konumlara Paralel Bölgesi deniyor. Ancak şunu söylemeliyim, hem Paralel Anomalilerini hem de Paralel Bölgelerini avantajınıza kullanabilirsiniz…

PARALEL SILAHLARINI GÜÇLENDIRIN

Paralel’de sadece canavarlar yok. Tabii bir anomaliye girdikten sonra Küp Canavarları sürekli peşinizde olacak ama onları alt edebilirseniz Paralel silahları kazanacaksınız. Ayrıca yenilen Küp Canavarları, Paralel silahlarınızı yükseltmenize yarayacak bir üretim malzemesi olan Küp Canavarı Parçaları düşürür. Zekânızı kullanın ve anomaliden çıkmadan önce bu silahları ve parçaları alın.

Paralel Bölgeleri ise bundan biraz farklı. Canavarlar topluca savaşmazlar ve Paralel silahları ganimet olarak bulunabilir. Yani bu bölgeler kendinizi güçlendirmek için farklı bir yöntem sunuyor. Paralel silahlarının nesi mi iyi? Paralel Tüfeği ve Paralel Mitralyözü‘nü süper güçlü hallerine getirerek bonus hasar verebilirsiniz. Diğer bir deyişle, daha da etkili olmaları için aşırı ısınmaya yakın tutun.

KÜRESEL SEFERBERLIĞE KATILIN 

Adanın kaderi herkesin çabasına bağlı dediğimde ciddiydim. Küplere karşı seferberliğimizin her türlü desteğe ihtiyacı var. Ayrıca… Seferberliği yürütmeye yardım edebilirsiniz.

İlk işiniz ne mi? Adanın diğer döngücüleriyle birlikte kazandığınız külçeleri taret istasyonu inşa edilmesini istediğiniz inşa alanlarına bağışlayabilirsiniz. Gelecekte de hangi yeni silahların geliştirileceğine, hangilerinin mahzenden çıkarılacağına ve çok daha fazlasına karar vermek için bir araya gelmeniz gerekecek.

TAM BU İŞ İÇIN YENI EKIPMANLAR

Her şey için külçe lazım değil tabii. Kankanız Şempanzki yeni ve geri dönen bazı numaralar sunuyor olacak. Savaşta yardımcı olabilmeleri için Otomatik Keskin Nişancı Tüfeği ve Zıpkın Tüfeği gibi bazı en sevdiklerimi kilerden çıkardım.

Levyeli Pompalı Tüfek’i basınçlı Yüklü Pompalı‘ya, veya bir taarruz tüfeğini Susturuculu Taarruz Tüfeği‘ne dönüştürmek gibi yükseltmeler yapmak istiyorsanız Somun ve Cıvatalar da hâlâ burada. İnanın bana, Paralel’in baş belaları laftan anlamıyor. Bu yüzden onlara derslerini vermek için gözünüz güçlü silahlarda olsun.

KÜP OLMUŞ DÖRT BIR YANIMIZ…

Çoğunlukla Ana Gemi’nin enkazı etrafında toplanan küplerin çevrelerindeki alan üzerine etkileri var. Hani bir yozlaşmadan bahsetmiştim ya… Çok şaşırtıcı ama geminin bazı teknolojileri hâlâ çalışıyor. Yerçekimsiz tüneller, grupları adanın farklı yerlerine taşıyabilir.

Hayalet Avcısı denen biri de enkazın içindeki Gölge Taşları‘nı araştırıyor. Bir tanesini yediğinizde geçici olarak gölgemsi bir hayalet olacaksınız. Fark edilmeden dolaşmak için birebir. Belli ki bazı balıklar bu taşlardan afiyetle yemiş çünkü bazı balıkçıların kübik Karanlık Balıkçık tuttuğuna dair raporlar var.

(Küplerin ekolojik dengeye etkisi sadece bu değil. Şu kıpır kıpır lamalar artık yeterince hasar alırsa sersemliyor.)

Muzlarım üzerine bahse girerim ki küpler bir şeyler peşinde. Şu altın olanın olayı ne bilmiyorum ama sanki diğer küpler onu takip ediyor gibi… Gözünüz onun üzerinde olsun, tamam mı?

GRUP GÖREVLERI VE KARTLAR

Ada sakinlerinin yardımınıza ihtiyacı var. Hatta her birinde, yardım edebileceğiniz görevlerle dolu bir kart var. Kevolution santralinde aslında neler döndüğünü ortaya çıkarmak için Karanlık Jonesy ile birlikte çalışın veya Gizemli Örgüt’ü araştırmak için Karaltı’ya yardım edin. Önümüzdeki haftalarda yeni sakinler ada hakkında daha fazla keşif için yardımınızı isteyecek.

Görevleri de grup halinde yapmak, yalnız yapmaktan çok daha iyi. Birbirinize yardımcı olun! Grup görevleri maceralarınız sırasında sakinlerle konuşarak veya telefon kulübelerini kullanarak alınabilir. Ayrıca hepsi günlük olarak görev listenizde görünür ve yardımı dokunan herkese bolca külçe verir.

Grup görevlerinizi ve ödüllerinizi grubunuzdaki herkesle paylaşırsınız. Böylece ne kadar çok döngücüyle takılırsanız, birlikte o kadar çok görev tamamlayabilirsiniz. Herkes birbirinin grup görevlerine katkıda bulunur. Bu yüzden ekip olun ve işe koyulun!

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al