1 dk. Serkan KÖSE 03.11.2021

Fortnite Oyunu Çin’den Çekiliyor

ABD merkezli oyun şirketi Epic Games’in sevilen oyunlarından birisi olan Fortnite için kötü haber geldi. 

Yapılan açıklamaya göre Epic Games ve Çin merkezli ortağı olan Tencent, popüler oyun olan Fortnite’ı Çin’den kaldırıyor. Epic Games’in bu kararı almasının temel nedeninin ise Çin’in teknoloji sektörüne yaptığı büyük baskı olduğu söyleniyor. 

Fortnite Artık Çin’de Oynanamayacak

Çin Hükümeti, ekonomi üzerindeki kontrollerini genişletmek adına teknoloji sektörü için bir süredir kısıtlamalar getiriyordu. Son olarak kripto para borsaları için getirilen yaptırımlar bu sefer oyun sektörüne de geldi. Çin’in bu politikaları nedeniyle pek çok şirket Çin pazarından çekileceğini açıklamıştı. Yazılım devi Microsoft’un iş ağı olan LinkedIn platformu da geçtiğimiz haftalarda Çin’den çekileceğini açıklamıştı. Bir çekilme haberi de Epic Games cephesinden geldi. 

15 Kasım Tarihinde Sunucular Kapatılıyor

Epic Games tarafından yapılan açıklamada baskılar nedeniyle oyunun ülkedeki faaliyetlerin durdurulacağı belirtildi. Yetkililer 15 Kasım 2021 tarihinden itibaren Fortnite oyununun Çin sürümünün ülkeden kaldırılacağını açıkladı.

Konu hakkında yapılan açıklamada “ Fortnite China’nın Beta testi sona erdi. Sunucular yakında kapatılacak. 15 Kasım saat 11’de sunucuları kapatacağız ve oyuncular artık giriş yapamayacak.” denildi. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al