2 dk. Burak KÖSE 30.06.2021

League of Legends Oyunu Kazandıran Şampiyonlar

Riot Games’in popüler oyunlarından birisi olan League of Legends oyununda, oyuncuların oyunu kazanmaları için pek çok alternatifi bulunuyor. Bu yollardan birisi de oyuncuların kazandıran bir şampiyon seçmeleri. İşte League of Legends oyununda kazandıran şampiyonlar.

League of Legends oyununda dereceli maçlarda kazanma oranlarını yükseltip kısa sürede oyunu kazanmak istiyorsanız bu şampiyonları seçmenizde yarar var. Bilindiği üzere League of Legends oyununda şu anda oynanabilecek 155 şampiyon bulunuyor. Dereceli merdivenini tırmanmak için doğru şampiyon seçimi yapabilmek büyük önem arz ediyor. Eğer ki kazanma oranınızı arttırmak ve oyunda yükselmek istiyorsanız sizler için aşağıda yer alan kazanma oranı yüksek olan şampiyonları seçebilirsiniz.

Üst Koridor – Yorick

Son League of Legends güncellemeleri ile birlikte önemli güçlendirmeler alan Yorick, şu sıralar üst koridorun en güçlü şampiyonlarından birisi. Şu anda yüzde 2.5 seçme oranı ve yüzde 1.8 yasaklama oranıyla yüzde 52.72 ile en yüksek kazanma oranına sahip olan şampiyon, oyuncular tarafından da yavaş yavaş ilgi görmeye başlıyor. League of Legends oyununda bulunan diğer şampiyonlar gibi en iyi takım savaşı etkisine sahip olmasa da, oyundaki en iyi koridor iten şampiyonlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Orman – Amumu

League of Legends oyununda kazanmanın en önemli yollarından birisi de iyi bir orman seçiminden geçiyor. Amumu yüzde 52.70 ile yüzde 3.7 seçme oranı ile yüzde 1 yasaklama oranı ise en yüksek kazanma oranına sahip şampiyonlardan birisi.

Orta Koridor – Kayle

Kayle, iyi beslendiğinde bir takım dövüşünün ardından gelgitleri değiştirebilen, oyundaki en güçlü şampiyonlar arasına adını yazdırmayı başarıyor. Şu sıralar yüzde 0.8 seçme oranı ve yüzde 1.1 yasaklama oranına sahip olan şampiyon yüzde 53.71 ile en yüksek kazanma oranına sahip.

Alt Koridor – Swain

Pek çok League of Legends oyuncusu bu şampiyonun alt koridor için iyi bir seçim olduğunu düşünmüyor olsa da bu durum gerçekte böyle değil. Swain, bir AD taşıması ya da desteği yerine alt koridor görevini en iyi yerine getiren önemli şampiyonlardan birisidir. Şu anda yüzde 0.6 seçme oranı ve yüzde 5.0 yasaklama oranıyla yüzde 54.26 kazanma oranına sahip olan şampiyon oyununuzu kazanmanız için almanız gereken şampiyonlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Destek – Zyra

League of Legends oyununda alt koridorda karşılaşılacak en sinir bozucu destek şampiyonları arasında yer alan Zyra, rakiplerini kolayca ezebiliyor. Şu sıralar yüzde 5.1 seçme oranı ve yüzde 2.7 yasaklama oranı ise yüzde 52.82 kazanma oranına sahip olan şampiyon ile oyunu kolay bir şekilde kazanabilirsiniz.

 

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com