1 dk. Serkan KÖSE 13.10.2021

League of Legends Toksik Davranışlarını Engelleyecek

Riot Games oyuncuların en çok şikayet ettiği şeylerden birisine son vermek için önemli bir adım atıyor. 

League of Legends oyunu ile birlikte adından söz ettiren Riot Games bilindiği üzere pek çok oyunun geliştiricisi. Özellikle League of Legends oyunu ile tanınan Riot Games, LoL oyunundaki toksikliğe son vermek adına önemli bir adım atıyor. 

League of Legends oyununda gerek kendi takımının gerekse karşı takımın oyuncularına toksik yapan oyuncular, diğer oyuncuların canını bir hayli sıkıyor. Özellike sesli sohbet üzerinden yapılan toksiklikler bir türlü engellenemiyor. Riot Games ise bu sorunu çözmek için önemli gelişmeye imza atıyor. 

League of Legends Yeni Güncelleme İle Chat’i Kaldırıyor

Oyuna kısa süre içinde eklenecek olan 11.21 güncellemesi ile oyunda chat bölümü yer almayacak. Oyun geliştiricileri, bu kısmın oyuncular tarafından kullanılan bir yer olduğunu bilse de yeni bir yol bulana kadar yapacakları bir şeyin olmadığını belirtiyor. 

Geliştiriciler uzun süredir chat kısmı ile oyuncularına anketler düzenliyor ve chat kısmı büyük bir oyuncu kitlesi tarafından istenmiyordu. Rakip takımlar hala diğer oyuncular tarafından kullanılan yüz ifadelerini görebilirken takım chat kısmı ise aktif kalacak. League of Legends 11.21 güncellemesi 20 Ekim günü yayınlanacak. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al