2 dk. Esporlab 03.12.2020

Minecraft Kalkan Yapımı

2009 yılı içerisinde bağımsız bir oyun tasarımcısı olan Notch tarafından tasarlanan Minecraft oyunu, sürekli yeni güncellemeler alarak hızlı şekilde büyümeye başladı. Oyuncular yalnızca küplerden oluşturulan bir evren içerisinde hayatta kalma mücadelesi veriyor. Minecraft, 2014 yılı içerisinde Microsoft tarafından satın alındı.

Bunun sonrasında hızlı bir yükselişe geçti ve tüm zamanların en çok satan oyunlarından biri haline geldi. Geçtiğimiz günlerde oyuna gelmiş olan güncellemeler arasında “kalkan” içeriği de mevcut. Aslına bakılacak olursa Minecraft kalkan yapımı oldukça basit bir süreçten oluşuyor.

Minecraft Kalkan Ne İşe Yarar?

Minecraft oyunu içerisine kalkan yapabilme özelliği 1.9 güncellemesi itibariyle yüklendi. Bu özellik ile birlikte oyunun savaş mekanikleri büyük ölçüde değişim gösterdi. Farklı NPC’lerden ya da rakibinizden gelen düz saldırı, ok veya kılış hasarlarını kalkan ile bloke edebilmeniz mümkün. Oyun içerisinde sol elde tutulabilen kalkan, End ya da Nether gibi zor biyomlarda oyuncuların fazlasıyla yararına oluyor. Kalkan yapabilmek için gerekli malzemeler oyun içerisinde ilk günlerde kolayca elde edilebiliyor. Mini Online oyunlarda ise kalkan, rakip oyuncuların oklarını engelleyebilmek için muhteşem bir araç.

Minecraft Kalkan Yapımı

Kalkan yapabilmek için ilk başta çalışma masasına ihtiyacınız oluyor. İhtiyacınız olan çalışma masasını yalnızca 4 tane odun yardımıyla kolayca oluşturabiliyorsunuz.

Çalışma masasını açmanızın sonrasında ihtiyacınız olan eşyalar sadece 1 demir külçesi ve 6 odun. Çalışma masanızın orta üst bölümüne koyduğunuz demir külçesinin ardından elinizdeki 6 odunu, en alttaki köşeler hariç bütün bölümlere koymanız bekleniyor.

Bunları yaptıktan sonra kalkakınız hazır bir biçimde çalışma masanızda duruyor olacak. Kullanabilmek için envanteriniz içinde bulunan “sol el” seçeneğini seçip kalkanı eklemeniz bekleniyor. Bu sayede rakip saldırılara karşı daha dirençli olabilirsiniz.

minecraft kalkan yapımı

minecraft kalkan yapımı

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

“Minecraft Kalkan Yapımı” için bir cevap

  1. Türk kalkanı dedi ki:

    Kalkaaan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir