3 dk. Esporlab 03.02.2021

Minecraft Karakterleri

2011 yılında piyasaya sürülen oyunda Minecraft karakterleri türleri ve özellikleri oyun severlerce merak ediliyor. İsveçli Markus Alexej Persson’un geliştirdiği oyun, 2014 ‘te tüm haklarıyla Microsoft bünyesine katıldı. Kişinin yaratıcılığının esas kriter olduğu oyunda, 3 boyutlu tasarımlar yapılabiliyor. Oyunda en sık rastlanılan karakterleri tavuklar oluşturuyor. 9 ve daha yüksek seviyede ışık limitinde oyuna katılan tavukların 2 canı bulunuyor. Bir diğer sık kullanılan karakter olan inekler ise 5 cana sahip. Kova simgesi ile üzerlerine dokunulduğunda süt veren inek karakteri de oyunun başında oldukça kullanılıyor.

Minecraft Karakterlerinin Özellikleri

Günümüzün en popüler oyunlarından olan Minecraft’ta yer alan karakterlerin özelliklerini bilmek, oyunda bir adım öne çıkmanızı sağlıyor. Mooshroom karakteri, oyunda yer alan mantar adası bölümünde canlanıyor. 5 cana sahip olan mooshroom, üzerlerine kase simgesi ile dokunulduğunda güveç yemeği veriyor. Koyun karakterleri ise % 80 oranında beyaz renkteyken, %5 gri-siyah ve %3 oranında kahverengi renktedir. Diğer karakterlerle kıyaslandığında, koyunlar istenen renge boyanabiliyor. Oyunda dikkat etmeniz gereken, kurtların koyunlara saldırma riskidir. Bunların yanında domuz, tavşan, mürekkep balığı olan Squid ve yarasalar da çok tercih edilen oyun karakterleri arasında yer alıyor.

[affiliate_news id=”2979″]

Minecraft Oyunundaki Köylü Rahip Kasap Karakterleri

Oyunda yöneteceğiniz bazı insanlar da yer alıyor. Köylü karakterlerinin taptıkları işler ve özellikleri mesleklerine göre değişiyor. Köylüleri çok iyi korumanız gerekiyor çünkü zombilerin ısırdıkları köylüler de zombilere dönüşüyor. Minecraft’ta yer alan köyler genelde engebesiz alanlarda bulunuyor. Engebesiz yerlerdeki köylerde meşe tahtası yer alırken, diğer köylerde ise ladin ağaçlarının tahtaları bulunuyor. Köylü karakterleri ile patates ve havuç ekebilirsiniz sonraki levellerde ise turp ekip bunları toplama özelliği de beraberinde geliyor. Rahipler ise iksir ve kırmızı renkli taş satıp, düşmanlarına sihirli zırhları ile sihir yaparak onları öldürürler. Kasaplar çiğ et satın alıp köylülere pişmiş et ve deri ürünler satarlar. Bunların yanında oyunda demirci, kütüphaneci ve çiftçi karakterlerine de yön veriyorsunuz.

Minecraft Oyununda Saldırgan Karakterlere Dikkat!

Saldırgan yaratıklar arasında en çok karşınıza çıkan Creeper karakteridir. Creeperlarin 10 canı bulunuyor. Oyunda köylü veya çiftçi karakterinizi görürse onların yanına gelip kendini patlatıyor. Üzerlerine yıldırım geldiğinde daha şiddetli patlama özelliğine sahip oluyorlar. Bir diğer saldırgan karakter ise zombi. Zombiler oyunda gruplar halinde ortaya çıkıyor. Zombilerin 10 canı bulunuyor ve ölseler dahi bir kılıç, kürek ya da zırh ile tekrar hayata dönebiliyorlar. Zombilerin oyundaki tek amacı sürekli olarak köylülere saldırmaktır. Bunların yanında, iskelet, Wither iskeleti, Stray, Silverfish, Endermite, Magma Cube, Blaze, Ghast, Örümcek Jokey, Tavuk Jokey, Gardiyan da saldırgan karakterler arasında yer alıyor.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al