2 dk. Esporlab 25.11.2020

Minecraft Kitap Yapımı

Minecraft kitap yapımı kolay bir işdir. Uzun yıllardır birçok kişinin severek oynadığı ve baş tacı oyunlarından birisi olan Minecraft, her geçen gün yenilenen içeriği ve yapısı ile her geçen gün daha da popüler bir hale gelmektedir. Oyunda birçok yeni öge bulunmakla beraber, neredeyse ilk sürümlerden bu yana gelen birçok öge de oyunda bulunmaktadır. Bu ögelerden biriyse, özelikle büyü işleri için gerekli olan kitaplardır.

Kolaylıkla üretilebilen kitaplar için, her ögenin üretiminde olduğu gibi bir takım malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu malzemeler ile beraber, ögeyi oluşturmak için bir de hep olduğu gibi çalışma masası gerekmektedir. Gerekli malzemeler toplandıktan sonra yapılması gereken tek şey, hepsini doğru bir biçimde çalışma masasında birleştirmektir. Ardından ise kitap oluşacaktır.

Minecraft Kitap Yapmak İçin Nelere İhtiyaç Var?

Minecraft kitap yapma için gerekli olan iki adet malzeme bulunmaktadır. Bunlar kağıt ve deridir. Her iki malzeme de kolay bir şekilde elde edilebileceği gibi, kolay bir şekilde de birleştirilebilmektedir.

İlk malzeme olan kağıdı, doğadan bulmak mümkün değildir. Bu yüzden üç adet şeker kamışını, çalışma masasının en alt yatay üç sırasında dizmek ve kağıt elde etmek gerekir. Bu şekilde sıralanan şeker kamışları ile, toplamda 3 adet kağıt elde edilmektedir.

Deri içinse, doğadaki inekleri veya kendi yetiştirdiğiniz inekleri öldürmeniz yeterli olacaktır. Ölen inekler beraberinde xp ile beraber size deride verecektir.

Minecraft Kitap Yapımı

Minecraft Kitap Yapımı

Gerekli malzemeleri yeterince elde ettikten sonra çalışma masasının başına geçmeli ve ögeleri doğru sıra ve sayıda sıralamalısınız. Kitap yapımı için gerekli malzeme sayısı üç adet kağıt ve bir adet deri parçasıdır. Malzemelerin sıralaması ise, deri sol en alt köşe de olmak üzere, kağıtların derinin üç tarafına dizilmesi şeklindedir. Böylelikle kitap oluşumu tamamlanacak ve bir adet kitap elde edilecektir.

Bir diğer yazımız olan Minecraft Örs Yapımı adlı yazımızı okumayı unutmayın.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al