2 dk. Esporlab 26.11.2020

Minecraft Merdiven Yapımı

Minecraft her yaştan bireye hitap eden eşsiz bir oyun hatta uygulamadır. Özellikle inşa işlerini ve zekayı bir arada sunan bu oyun çocuklara yaratıcılık alanında da eşsiz deneyimler sunar. Bazı kişiler oyun için gerçekçi değil ifadesini kullansalar da Minecraft bazı eşyaları tam anlamıyla gerçekçi olarak yapmaya olanak sunuyor. Minecraft merdiven yapımı da gerçekçi görseliyle hoş tasarımları ortaya çıkarıyor. Minecraft’da merdiven yapma işlemi, çocukların yaratıcılığıyla örtüşürken çok tarz görseller de bu sayede ortaya çıkıyor.

Minecraft Merdiven Yapımı

Minecraft Merdiven Yapımı

Minecraft Merdiven Yapımı 2020

  • 7 Adet çubuk crafting table’ye koyuyoruz
  • Üst taraftaki çubukta ki gibi diziyoruz.
  • Bu şekilde kolayca merdiven yapabiliyoruz.

Minecraft Merdiven Yapımında Kullanılan Malzemeler

Minecraft yaratıcılık üzerine kurulu bir oyundur. Bu oyunda kule, araba, ev, köprü, deniz, yelkenli gibi materyaller inşa edilir. Bu materyallerin tamamında hayal gücü etkilidir. Buna rağmen Minecraft’ın envanterinde bu materyalleri ortaya çıkarmayı sağlayan esansiyal parçalar mevcuttur. Bu parçaları kullanmak istemeyen oyuncular ise ağaç, yaprak, dal gibi objeleri kullanarak yardımcı materyaller oluştururlar. Merdiven yapımı için Minecraft envanterinde bulunan çıta kullanılabildiği gibi, küpleri üst üste koyarak merdiven yapmak mümkündür.

Oyunda asıl yaratıcı düşünce, belirli malzemeleri kullanarak yapı malzemeleri oluşturmaktır. Merdiven yapımında çoğu oyuncu ağaçtan çıta ve dallar keserek merdiven yapabiliyor. Yüksek olan bir köprüye ulaşımı sağlamak için ya da ırmak üzerine köprü yapımında dallardan yapılmış köprü kullanan oyuncular bulunuyor. Ağaç üzerine ev yapan ve bu evlere çıkmayı sağlayan merdivenler çıta ile yapılabildiği gibi kütük veya kutuları üst üste koyma şeklinde merdiven yapanlar da bulunuyor.

Minecraft’da Merdiven Yapmak Kolay Mı?

Minecraft’da merdiven yapmak oldukça kolay. Oyuncular dilerlerse yapmış oldukları apartmanların içlerine de merdiven yapabiliyor. Yapmış oldukları bu apartmanların en üst katına çıkmak için farklı uzunluklarda ve yörüngelerde merdivenler yapabiliyor.

Bir diğer yazımız Minecraft Kitap Yapımı adlı yazımızı okumayı unutmayın.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al