2 dk. Esporlab 15.12.2020

Minecraft Ray Yapımı

Minecraft çocukların hayal dünyasına hitap eden özel bir oyundur. Bilgisayar, tablet ve notebook gibi cihazlarda oynanan bu oyun online ortama uygun olarak tasarlanmıştır. Minecraft çocuklara çevrelerinde görmüş oldukları her türlü eşyayı yapma imkanı verir. Bu bakımdan çocuklar bu oyunu oynarken hem hayal güçlerini geliştirir, hem de becerilerine yönelik ekstra detaylar ortaya çıkarır. Minecraft’ta ev, araba, dağ, yol, güneş, bulut, deniz, köprü, gökdelen ve aklınıza gelen her türlü eşya ya da materyal yapımı mümkündür. Çocuklar Minecraft oyununda parçaları birleştirerek ortaya neler çıkarabileceklerini öğrenebilirler. Minecraft ray yapımı çocukların zorlanmadan yapabilecekleri yol türlerinden biridir. Çocuklar ray yaparken tahta, tel ve ağaç dalları kullanabilirler. Bu objeleri yapabilmeleri için Minecraft’ta envanterler belirlenmiştir.

[affiliate_news id=”2823″]

Minecraft Tren Yolu Ray Yapımı

Özellikle erkek çocuklarının ilk hayal dünyasında araba ve tren gibi ulaşım araçlarının özel bir yeri vardır. Bu bakımdan ilk öğrenme becerilerini tren yolu, araç yolu ve uçak gibi emtiaları yaparak kazanırlar. Minecraft’ta Ray yapmak için envanterde birçok emtia bulunur. Bu emtiaları birbirlerine ekleyerek en güzel tren yolu raylarını yapabilirler. Ancak bu emtiaların hepsine aynı anda ulaşamayabilirler. Çünkü Minecraft envanterini aşama aşama olarak belirler. Bu bakımdan ellerinde olan parçaları kullanarak ray yapmaya çalışırlar.

Minecraft Ray Yapımı

güçlendirilmiş ray yapımı

güçlendirilmiş ray yapımı

Minecraft’ta Ray Yapmak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Minecraft’da ray yapmak için demir, çubuk, demir külçesi ve levha gibi envanterler gerekir. Bu tamamen çocuğun isteğiyle ilgilidir. Yapacağı rayın uzunluğu, genişliği ve rengi seçimlerini etkileyecektir.

Minecraft’da Ray Yapmak Kolay Mı?

Minecraft’ta ray yapımı en kolay olan uygulamalardan biridir. Ray yapımı için birkaç parçayı birleştirmesi upuzun bir ray oluşturmak için yeterli olacaktır. Çocuklar bu rayı yaptıktan sonra mutlaka bir tren yapmak için emtialar kullanacaktır.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al