1 dk. Burak KÖSE 10.08.2021

PS5 İçin F1 2021 Oyunundan Kötü Haberler Gelmeye Devam Ediyor

Yayıncılığını Electronic Arts’ın üstlendiği geliştiriciliğini ise Codemasters’ın yaptığı sevilen yarış oyunu F1’in yeni versiyonu F1 2021’in PS5 sürümü ilke ilgili kötü haberler gelmeye devam ediyor. 

Bilindiği üzere PlayStation 5 ve Xbox Series oyun konsolları ile birlikte yeni nesil konsol dönemi geçtiğimiz yıl başlamıştı. Yeni nesil konsollar oyunculara oyunlarda farklı deneyimler sunuyordu ki bu özellikler PlayStation 5 tarafında çok daha fazlaydı. Yılın merakla beklenen oyunlarından birisi olan F1 2021 oyununda da başlangıçta bu özelliklerin olacağı düşünülüyor olsa da bu özellikler yavaş yavaş kaldırılmıştı. Kaldırılan özellikler arasına yenileri eklendi. 

3D Ses Özelliği Kaldırıldı

F1 2021 oyununun yayımlanan son güncellemesiyle birlikte PlayStation 5 için 3D ses özelliği de kaldırıldı. Bu özelliğin neden kaldırıldığına dair herhangi bir açıklama yapılmamış olsa da özelliğin teknik sorunları nedeniyle kaldırıldığı düşünülüyor. Sorunun çözülmesiyle birlikte bu özelliğin yeniden eklenip eklenmeyeceğini bilmiyoruz. 

Geçtiğimiz haftalarda da oyunun yine PlayStation 5 versiyonundan ışın izleme özelliği kaldırılmıştı ve yine sorun düzeltilince ekleneceği söylenmişti. Oyunun bir önceki yaması olan 1.05 ile de ışın izleme yeniden oyuna eklenmişti. Bir sonraki güncellemede de büyük ihtimalle 3D ses özelliği yeniden gelecektir.

F1 2021 şu anda PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One ve PC için erişilebilir durumda.

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com