2 dk. Burak KÖSE 21.08.2021

PUBG Mobile Oyunundan 1 Milyon Oyuncu Banlandı

PUBG Mobile’ın hile koruma uygulamasının merakla beklenen raporu yayınlandı. İşte PUBG Mobile oyunundan yasaklanan oyuncu sayısı.
Battle Royale denilince akla gelen ilk oyunlardan birisi olan PUBG : Battlegrounds oyununun mobil sürümü olan PUBG Mobile’ın merakla beklenen raporu yayınlandı. Yayınlanan rapora göre PUBG Mobile oyunu Temmuz ayında 299 milyon dolar ile mobil oyunlar arasında en çok yüksek gelir elde edilen oyun olmayı başardı. 2018 yılından beri aramızda olan oyunun bu yıl da 3 milyar dolar gelir elde etmesi bekleniyor.

Oyunun geliştiricisi olan Tencent, 6 Ağustos ile 12 Ağustos tarihleri arasında 1.197.429 hesabı hile nedeniyle kalıcı olarak oyundan yasakladı. Bu, 1.080.773 hesabın askıya alındığı geçen haftaya göre yüzde 11’lik bir artış oldu.

Rapora göre yasaklanan hesapların dağılımı ise şu şekilde oldu: Fatih rütbesine sahip hesaplarının %2’si, As katmanlı hesapların %12’si, Taç hesaplarının %22’si, Elmas rütbeli hesaplarının %21’i, Platinum hesaplarının %16’sı, Altın seviye hesapların %6’sı, Gümüş hesapların %10’u, Bronz hesaplarının %11’i kalıcı olarak Tencent tarafından oyundan uzaklaştırıldı.

Yasaklanan hile kullanan oyuncuların yarısından fazlası orta kademedendi ve bu da yeni bir hile yazılımının oyuncular tarafından kullanıldığını gösteriyor.
Hilecilerin yüzde 77’si karakter modeli kullanarak haksız bir avantaj elde etmek adına üçüncü taraf eklentiler kullanarak oyundan yasaklandı.
Hilelerin yüzde 6’sı düşmanları otomatik olarak vurmak için kullanılan otomatik nişan alma özelliğini kullanmaktan men edildi. Hileci kullanıcıların yüzde 4’ü ise haksız bir avantaj elde etmek ve düşmanın duvarlar ve örtüler arasından konumunu görmek için X-Ray görüntülerini kullandıkları banlandı.
Rapora göre ayrıca hileli oyuncuların %5’i, artırılmış mermi hasarıyla başkalarını anında öldürmelerine olanak tanıyan değiştirilmiş bir alan hasarı kullandıkları için askıya alındı. Kalan %4 ise belirtilmeyen nedenlerle yasaklandı.

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com