2 dk. Serkan KÖSE 12.07.2021

PUBG Mobile Performans Arttırma

Mobil cihazların en çok oynanan oyunlarından birisi olan PUBG Mobile oyununda, oyuncuların performansını arttırması, oyundan daha fazla keyif almasını sağlayabilir. Bu rehberimizde ise oyuncuların oyunun performansını arttması için izlemesi gereken adımları sıraladık.

Battle Royale denilince akla gelen ilk oyunlardan birisi olan PUBG Mobile oyunu bilindiği üzere mobil cihazlarda oynanan bir oyun. Bu anlamda oyuncuların oyunu oynadığı cihazın performansı bu oyunun akışı için büyük önem arz ediyor. Oyunun donması durumunda oyuncular oyunda rakiplerini avlama konusunda başarılı olamıyor. Eğer ki siz de PUBG Mobile oynarken böyle sorunlar yaşıyorsanız bu yazıda PUBG Mobile donma sorunlarının çözümleri ile ilgili verilen adımları izleyebilirsiniz.

PUBG Mobile Performans Arttırma

PUBG Mobile oyununu oynarken kullandığınız mobil cihazın özellikleri, oyunda aldığınız grafik ve benzeri performans değerleri belirmektedir. Bu performansı arttırmak için oyuncuların mobil cihazlarının arka planda çalışan uygulamalarını kapatmaları ve diğer işlemleri de tamamen kapatması önerilir. Mobil cihazlarda kullanılan her bellek tüketimi oyundaki performans etkileyebileceği için aynı zamanda cihazın kasma sorununu da çözecektir.

Ayrıca oyuncuların oyunda aldıkları ping değeri de oyunu kasacağı için oyuncuların ping değerlerini de kontrol etmesinde büyük yarar var. Bu nedenle kullanıcılar öncelikle oyun oynadıkları cihazda iyi bir internet bağlantısının olup olmadığını kontrol etmeli ve sonrasında oyuna giriş yapmalıdır.

Özellikle Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız, cihazınızın önbellek temizleme işlemini yapabilir ve böylece PUBG Mobile uygulamasına daha fazla RAM ayırabilirsiniz. Tüm bu yolları denedikten sonra eğer ki yine cihazınızda oyunun kastığını görüyorsanız daha iyi özelliklere sahip mobil cihazlara göz atabilirsiniz.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al