3 dk. Burak KÖSE 02.07.2021

PUBG Mobile En Az Bilinen 5 Air Drop Konumu

Mobil cihazların en çok oynanan Battle Royale oyunu olan PUBG Mobile’da oyunu kazanmanıza yardımcı olacak en az bilinen 5 Air Drop konumu sizler için listeledik. İşte PUBG Mobile en az bilinen 5 Air Drop konumu.

Bilindiği üzere Battle Royale oyun türünde oyuncuların iyi bir silaha sahip olması oyunu kazanmaları yönündeki en önemli etmen. Tıpkı diğer Battle Royale oyun türlerinde olduğu gibi PUBG Mobile oyununda da en nadir silahlar Air Drop’lardan düşüyor. Oyun esnasında rastgele olarak belirlenen bu Air Drop’lardan bazıları tehlikesiz noktalar olsa da bazıları ise tüm oyuncuların ilgi odağı oluyor ve bu noktaları gitmek oyuncular için ölüm anlamı taşıyor.

PUBG Mobile oyununda oyuncuların oyunun tadını çıkartabilmeleri için farklı haritalar bulunuyor. Her haritada sunulan kullanıcı deneyimi ise farklı. Bu anlamda her haritada, oyuncuların üst seviye silahlar bulabileceği lootlar için haritaların çeşitli noktalarına gönderilen droplar bulunuyor. Oyundaki diğer oyuncular da bu droplara ulaşmak istedikleri için bu noktalarda bulunmak oyuncular için büyük bir risk anlamı taşıyor. Rakip oyuncuların da bu alana gelmesiyle birlikte drop noktalarında çatışmaların çıkması neredeyse kesin olarak görülüyor.

Bu yazımızda ise sizlere en az risk içeren ve pek çok kişi tarafından bilinmeyen 5 drop noktasını listeledik.

PUBG Mobile En İyi 5 Drop Konumu

  • Gatka – Erangel

Bu drop noktası Erangel haritasının en bilinmeyen drop konumlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Batı tarafında ve birkaç küçük yapıya sahip olan bu nokta diğer drop noktalarına göre biraz daha güvenli oynamaya ve önemli miktarda loot almaya istekli oyuncular için ideal bir nokta olarak karşımıza çıkıyor.

  • Power Grid – Miramar

PUBG Mobile’ın popüler haritalarından birisi olan Miramar’da, Power Grid bölgesi San Martin, Pcado ve Mont Nuevo arasındadır ve bu haritayı oynayanlar için iyi bir loot noktası olabilir. Oyuncular Air Dropların yanı sıra bulundukları yerde bulunan depolardan yeterince loot elde edebilir ve Los Leones’e yakın mağaralarda da loot elde edebilir.

  • Port – Vikendi

Vikendi haritasının az bilinen yerlerinden birsi olan Port noktası ise yeterli loot için ideal yerlerden birisidir. Air Drop’ların gelmemesi durumunda da bölgedeki depola ve tekneler de oyuncular için iyi bir loot noktası olarak sayılabilir.

  • Quarry – Sanhok

Sanhok haritasının güvenli noktalarından birisi olan Quarry noktası da oyuncuların drop bekleyebileceği güvenli noktalardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncular yerin geniş yayılımı nedeniyle bu alanda loot bulmak için biraz arama yapmak zorunda kalabilir. Bu noktada dropların düşmemesi durumunda bile oyuncular çevrelerinden pek çok loot toplayabilir.

  • Farm – Erangel

Bu nokta Erangel haritasında oyuncuların drop bekleyebileceği güvenli noktalardan birisi. Bu noktada oyuncular drop bulmaması durumunda ile çevrelerinde pek çok loot elde edebilir.

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com