3 dk. Serkan KÖSE 10.09.2021

PUBG Mobile’da Çorba Parası Kazanma Yolu

Dünyanın en çok oynanan mobil oyunlarından birisi olan PUBG Mobile oyunununda çorba parası kazanma yolunu bu rehberimizde bulabilirsiniz.

Battle royale denilinde akla gelen ilk oyunlardan birisi olan PUBG’nin mobil sürümü olan PUBG Mobile oyunu her geçen gün büyümeye devam ediyor. PC’de olan başarısını PUBG Mobile ile mobil sürümlere de taşıyan oyununun 500 milyonun üzerinde oyuncusu bulunuyor. 

Bazı oyuncular oyuna sadece vakit geçirmek ve keyif almak adına oynarken bazı oyuncular da sadece kazanmak için oynuyor. Bu rehberimizde oyuna yeni başlayanlar ya da oyunda kendini geliştirmek isteyen isteyen oyuncular için en etkili PUBG Mobile taktiklerini ele alacağız. Bu konuyu ele almadan önce PUBG Mobile oyununun nasıl bir oyun olduğunu ele alalım.

PUBG Mobile Nasıl Bir Oyun?

Battle Royale oyun türünün öncüsü olarak gösterilen PUBG : Battlegrounds oyunu, gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. PUBG’nin mobil sürümü olan PUBG Mobile oyununda ise toplamda 100 kişi bir uçakta haritaya bırakılarak başlıyor. Oyuncular adaya iniş yaptıklarında haritanın belli noktalarına dağıtılmış olan ve oyun içinde oyunculara yardımcı olacak olan eşyalara ulaşabiliyor. 

Oyuncular bu malzemeleri toplayarak savaşmaya devam ederken salınan gazla harita da daralıp küçülüyor ve oyuncular diğer oyuncularla daha sık karşılaşıyor. Oyuncuların oyundaki temel amacı ise bir yandan düşmanlarla savaşırken bir diğer yandan da bu gazdan da kaçarak hayatta kalan son kişi ya da takım olmaya çalışıyor. PUBG Mobile oyunu ücretsiz olarak iOS cihazlar için App Store’dan ya da Android cihazlar için Google Play Store’dan indirilebiliyor. 

PUBG Mobile’a Yeni Başlayanlar İçin Önemli Taktikler

  • Uçaktan atlarken ineceğiniz bölgeye iyi karar verin.

  • Diğer oyunculardan uzaklaşmak için oyun başında güvenli bölgeye hemen gitmenize gerek yok.

  • Hızlı bir şekilde iniş yapıp hızlı lootlanın.

  • Oyunda sadece tek bir silahta uzmanlaşmak yerine farklı silahlarla antrenman yapın.

  • Tek kişilik oynamak yerine takımınızla oynayın.

  • Her ihtimale karşı silahlarınızı daima dolu tutun.

  • Bir çatışmanın ortasında ortasında kaldığınızda tartışmadan kaçmak adına doğrudan koşmayın.

  • Kötü pozisyonda olduğunuzu düşünüyorsanız savaşmaktan kaçının.

  • Daha hızlı koşmak için ağrı kesici ve enerji içeceği kullanın.

  • Oyundaki rakiplerinizin yerlerini tespit edebilmek için mini haritayı takip edin.

PUBG Mobile’da İki Önemli Nokta

Hızlı Lootlanmak

PUBG Mobile oyununda en önemli noktalardan birisi oyuncuların hızlı lootlanması. Tüm battle royale oyunlarında olduğu gibi PUBG Mobile oyununda da hızlı lootlanmak çok önemli. Hızlı lootlanmak için de oyuncuların yerde bulduğu her şeyi almak yerine sadece oyunda ihtiyaçları olacak şeyleri toplaması da önemli. 

Farklı Silahlarla Çalışın

Oyunda yer alan silahları tanımakta yarar var. Bu sebeple PUBG Mobile oyununda da bulunan tüm silahlarda uzmanlaşmanız büyük önem taşıyor. Bu silahlarda uzmanlaşmak için doğrudan oyuna girmek yerine oyununun içinde yer alan eğitim modunu da kullanabilirsiniz. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al