1 dk. Burak KÖSE 08.08.2021

PUBG Oynaması Ücretsiz Oyun Olabilir

Battle Royale denildiğinde elbette ki akla gelen ilk oyun Playerunknown’s Battlegrounds ya da bilinen adıyla PUBG oluyor. Oyuna gelen yeni güncellemelerle birlikte oyun güncel kalmaya devam ederken PUBG ile ortaya çıkan son haber oyun severleri sevindirecek gibi görünüyor. 

Bilindiği üzere bir süredir PUBG’nin ücretsiz olacağı konuşuluyordu. PUBG geliştiricileri bunu daha öncesinde oyuncuları ile paylaşmış ancak oyunculardan gelen yorumlar nedeni oyunu ücretsiz yapmaktan vazgeçmişti. 

Oyunun geliştiricisi olan Krafton ise oyunun ücretsiz olma fikrini yeniden sunmak istiyor. Bu nedenle geliştiriciler daha öncesinde PUBG Lite uygulamasını sonlandırmıştı. Şimdi ise PUBG Lite yerine PUBG uygulamasının ücretsiz olması planlanıyor. 

PUBG’de ücretsiz hafta 10 Ağustos Salı günü start alacak ve 16 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Bu modda Blackpink ile, haritalarda küçük değişiklikler ve oyuncular için 38 öğe de dahil olmak üzere, k-pop grubundan ilham alan kozmetik öğeler almamızı sağlayacak bir ortaklıktan bahsediliyor. Etkinlik PC’de 8 Ağustos’ta ve konsollarda 12 Ağustos’ta başlayacak ve PC’de 7 Eylül ve konsollarda 15 Eylül’e kadar sürecek.

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com