1 dk. Serkan KÖSE 10.08.2021

PUBG’nin İsmi Değiştirildi: PUBG Ücretsiz Mi Oluyor?

Battle Royale denilince akla gelen ilk oyunlardan olan PUBG’nin uzun bir süredir ücretsiz olacağı söyleniyordu. PUBG’nin ücretsiz olup olmayacağı şimdilik bilinmiyorsa PUBG’nin ismi değiştirildi. 

Özellikle son yılların popüler oyun türü olan battle royale oyun türünün öncü oyunlarından birisi olan PUBG her geçen gün yeni güncellemelerle daha fazla oyuncuyla buluşmaya devam ediyor. PUBG evreni yeni oyunlarla ve yeni içeriklerle genişlemeye devam ederken, oyunun adı değiştirildi. 

Yeni PUBG İsmi PUBG : Battlegrounds Oldu

Ortaya çıkan son bilgilere göre oyunun geliştiricisi olan Krafton oyunun ismini PUBG : Battlegrounds olarak değiştirildi. Aslında bu isimle birlikte oyunun isminin markalaştırıldığı görülüyor. Ancak yine de oyunun isminin açılımı saçma olabiliyor; PlayerUnknown’s Battlegrounds Battlegrounds.

Görünen o ki ilerleyen süreçte çıkacak olan yeni oyunlar PUBG çatısı altında toplanacak. Bu duruma örnek vermek gerekirse, PUBG New State oyununu örnek olarak verebiliriz. 

PUBG geliştiricilerinin oyunun ismini değiştirmesi elbette ki oyunun ücretsiz olacağı iddialarını da güçlendiriyor. Geçtiğimiz aylarda ve geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan iddialara göre oyunun geliştiricileri oyunun ücretsiz olacağı söylenmişti. Krafton ise bu durumu reddeden bir açıklama yapmış değil. Son olarak PUBG oyununun 10 Ağustos – 16 Ağustos tarihleri arasında 1 haftalığına ücretsiz olacağını belirtmemizde bir yarar var.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir