2 dk. Serkan KÖSE 10.05.2022

VALORANT 4.09 Yama Notları

Riot Games’in sevilen yapımlarından VALORANT 4.09 güncelleme notları paylaşıldı. İşte yamada öne çıkanlar:

AJAN GÜNCELLEMELERİ

FADE

 • Gece Karanlığı (X) – Fade’in ultisini kullandığınızda artık eğimli duvarlardaki ulti desenleri daha az titreşecek.
 • Mıhla (Q) – Birinci şahıs görünümünde ve ajan seçim ekranında daha dinamik görünmesi adına kürenin görsel efekti değiştirildi.

CHAMBER

Şu anda Chamber’ın Kartvizit yeteneği hem güvenilirlik hem de güç açısından diğer Gözcü ajan yeteneklerini geride bırakıyor. Chamber’ın yetenek setinde yer alan savunma araçlarının sayısı düşünülünce bu durum bize hiç makul gelmedi. Chamber’ın kimliğini oluşturan şeylerin ajanın eşsiz silahları ve savaştaki savunmacı hareket kabiliyeti olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden genel itibarıyla düşmanlar tarafından gafil avlanmaya karşı korunma/bilgi edinme düzeyini biraz düşürüyoruz ve sahip olduğu tek tuzak yeteneğine karşı saldırı yapma imkânlarını genişletiyoruz. Yani Chamber artık Kartvizit’ine güvenerek bencilce oynamak veya takım arkadaşlarına yardımcı olmak arasında bir karar vermek durumunda kalacak.

Gözcülerle ilgili kısa bir not: Gözcü rolü dediğimizde genel itibarıyla haritayı kontrol altına alma ve bölgeleri savunma yeteneklerini düşünüyoruz. Gözcülerin ve Gözcü oyuncularının bölgeleri kontrol altına alma ve savunma konusunda Sage’in karşılık veren yavaş yetenekleri, Cypher’ın gafil avlamaya yönelik cihazları ve Chamber’ın savunma odaklı çatışma yetisiyle silahları gibi birçok farklı seçeneği ve yöntemi olması gerektiğine inanıyoruz. Tüm ajanlarda olduğu gibi Chamber’ın da güçlü ve zayıf yanlarını belirgin kılmamız önemli. Chamber’ı silahları için seçip savaşa dahil olmadığınızda diğer ajanların sivrildiği tuzaklar veya oyalama yetenekleri gibi ajana has güçlü yanınızı değerlendirmediğinizi hissetmelisiniz. Her zaman olduğu gibi Chamber düzenlemelerini yakından takip edeceğiz ve saldırıya göre savunmada orantısız bir şekilde güçsüz kalırsa gerekli değişiklikleri yapacağız. – Baş Ajan Tasarımcısı Jay Watford ve Oyun Tasarımcısı Dan Hardison

 • Kartvizit
  • Bedeli arttı: 150 >>> 200
  • Yük sayısı azaldı: 2 >>> 1
  • Ses menzili arttı.

REKABET GÜNCELLEMELERİ

 • Grup Lideri Değiş Tokuşu – Artık grubunuzun liderini değiştirebileceksiniz.
  • Grup lideri artık liderliği vermek istediği oyuncunun ismine sağ tıklayıp açılan menüdeki “Lider Yap” seçeneğine tıklayarak o kişiyi grup lideri yapabilecek.
 • Kullanıcı arayüzünde bazı küçük düzenlemeler ve güncellemeler yapıldı.

ESPOR ÖZELLİKLERİ

 • Gözlemciler için liderlik tablosunu açma/kapama seçeneği geldi.

HATALAR

Ajanlar

 • Jett’in Rüzgâr Gibi yeteneğinin Duman Bulutu’nu kavisli attıktan hemen sonra etkinleşmemesine sebep olan hata giderildi.
 • Jett’in ulti göstergesinin bazen tüm bıçaklar fırlatıldığı halde etkin kalmaya devam etmesine sebep olan hata giderildi.

Oynanış Sistemleri

 • Skye’ın Av Peşinde’si ve Sova’nın Baykuş Dron’u “kullan” tuşuna basıldığı sırada etkinleştirildiğinde “kullan” komutunun beklenmedik bir şekilde çalışmasına sebep olan hata giderildi.
Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al