2 dk. Burak 11.03.2022

VALORANT Alarmbot Yeni Gelişmeleri Paylaşıldı

Geçtiğimiz ay VALORANT içerisine entegre edilen Alarmbot ile ilgili yeni gelişmeler paylaşıldı.

Alarmbot 1. ayını doldururken, sizlerle hem Alarmbot için yaptığımız güncellemeleri hem de raporlarınızın durumunu paylaşmak istedik. Alarmbot nedir bilmeyenler, Türkiye’ye özel “sıfır tolerans” raporlama sistemi hakkında daha fazla bilgiyi bu bağlantıya tıklayarak okuyabilir.

Öncelikle gelen güncelleme ile başlayalım. Alarmbot üzerinden gönderdiğiniz bazı raporlarda kanıtları incelemede sorun yaşadığına dair dönüş almış olabilirsiniz. Destek ekibimizin kullandığı sistem ve güvenlik prosedürleri gereği, Twitter, Youtube gibi sitelerde bulunan videoları işleme alamıyorduk. Teknik ekiplerle birlikte çalışarak artık çeşitli siteler üzerinden gönderdiğiniz kanıtları da işleme alabilir hale geldik.Toplam tekil raporların %27’si bu durumdan etkileniyordu. Alarmbot ekibi geriye dönük, bu durumdan etkilenen bütün raporları inceleyecek ve Alarmbot kapsamına girenleri cezalandıracak. Buraya Alarmbot ekibinden ufak bir hatırlatma da sıkıştırmak istedik, gönderdiğiniz kanıtlardaki görsel veya video kalitesi ne kadar iyi olursa ekibin işlem hızı o kadar artıp daha çok rapor ile ilgilenebilirler. Raporlarınızı yollamaya devam edin, hazırda bekliyoruz!

Geçtiğimiz ay boyunca binlerce rapor elimize ulaştı, raporlarınız arasında Alarmbot’a uygun tüm oyuncular başarıyla cezalandırıldı, raporlayan oyunculara da bilgileri verildi. Bu süreç boyunca hala bazı oyuncuların Alarmbot’a geçersiz konuları da raporladığını fark ettik. Bu oyuncular tüm raporların %60ı gibi büyük bir kısmını oluşturuyor. Bunların arasında aynı raporu defalarca atan oyuncular, Alarmbot’un kapsamına girmeyen konuları atan oyuncular ve VALORANT dışı oyuncuları raporlamak için kullananlar da var. Bu durumdan Alarmbot kullanımı konusunda daha iyi bilgilendirme yapmamız gerektiği dersini çıkardık ve bu alanda daha fazla çalışmaya başlıyoruz.

Toplam Alarmbot raporlarının %15’i başarılı şekilde cezalandırıldı, başta bahsettiğimiz güncelleme ile bu havuza dahil olacak oyuncuların sayısı da artacak. Ceza alan oyuncuların çok büyük çoğunluğu milli ve dini değerlere hakaret ettiği için uzaklaştırıldı, bunu ikinci sırada ırkçılık ve üçüncü sırada ise cinsiyetçilik takip ediyor. Verilen cezaların çoğunluğu 14 gün uzaklaştırmadan oluşuyor, ikinci sırada ise kalıcı uzaklaştırmalar var. İki haftalık cezalarından gerekli dersi çıkarmayan oyuncuların bir sonraki cezaları daha da ağır olacak.

Alarmbot’un geleceğini şekillendirirken sizin yorumlarınız ve ihtiyaçlarınız çok önemli rol oynayacak. Bir yandan Alarmbot’un performansını belirli aralıklarla sizlerle paylaşırken bir yandan da yorumlarınızı, sorularınızı ve şikayetlerinizi takip ederek, düzenli olarak geliştirmeler üzerinde çalışacağız.

Şimdiye kadar Alarmbot’u kullanan ve topluluğun hepimiz için daha temiz hale gelmesine katkıda bulunan herkese çok teşekkürler. Sosyal medya kanallarımız üzerinden bize tüm soru ve yorumlarınızı iletmeyi unutmayın, görüşmek üzere!

Burak

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir