3 dk. Esporlab 25.11.2020

Valorant Cross Hair Ayarları

Oyunu en kaliteli şekilde ve yüksek bir performansla oynayabilmek için Valorant Cross Hair ayarları nın iyi bir biçimde yapılması gerekir. Valorant Riot Games firması tarafından geliştirilen Valorant oyunu, çoklu oyunculu özellikte oldukça taktik öğeler içeren bir nişancılık oyunudur. Bu oyun ücretsiz oynanması üzerine oyun severlerin kullanımına sunulmuştur. 

Çünkü bu ayarlar her bakımdan oyun severlere oyunun en etkin şekilde kontrolü konusunda yardımcı olmaktadır. Valorant oyunu genel tasarımsal yapısı itibariyle kişiselleştirilmeye oldukça elverişli olan oyun türlerinden biridir. Bu oyunu maksimum düzeyde bir verimlilikle oynayabilmek için daima ilgili oyun içi ayarları üzerinde doğru oluşumları meydana getirmek gereklidir.

Cross Hair ayarları her ne kadar önemsiz veya gerekli olmayan bir şey gibi görünebilse de bunun üzerinde birtakım düzeltmeler yapmak her bakımdan fayda sağlayabilmektedir. Nişan alma konusunda hedeflemeyi desteklemesi bu ayarların en önemli özelliğidir.

Valorant Cross Hair Ayarları

Valorant oyunu içerisinde cross hair ayarları için birbirinden farklı türde birtakım bölümler yer almaktadır. Oyun severler bunun üzerinde çalışarak kendilerini en rahat hissedecekleri şekilde kişisel isteğe bağlı şekilde bu ayarları kolaylıkla yapabilirler.

  • Cross hair renkleri ayarları,
  • Ana hatlar ayarları,
  • Ateşleme ve hareket hatası ayarları,
  • Dış hatlar üzerine ayarlamalar,
  • İç hatlara yönelik ayarlamalar,
  • Merkez nokta ayarları,

Genel olarak oyun severlerin, üzerinden çeşitli türden düzeltme ve kişiselleştirmeler yapabilecekleri Cross Hair ayarları bölümleri bunlardan oluşmaktadır. Her bir ayar bölümü genel olarak oyun üzerinde oynanış performansı konusunda oldukça önemli etkiler meydana getirebilmektedir.

Valorant Cross Hair Ayarları

Valorant Cross Hair Ayarları

Cross Hair Renkleri

Cross hair renkleri konusunda oyun severler genel olarak kendi isteklerine göre bu noktada bir tercih yapabilirler. Ancak mevcut olarak belirlenen rengin dışında farklı türden bir renkle oyuna başlamak yeni bir deneyim elde etme ve bakış açısı kazanma konusunda faydalı olabilmektedir.

Dış Hatlar Ayarları

Valorant oyununda yer alan cross hair dış hatlar ayarlamaları genel olarak birçok oyun severin üzerinde çalıştığı ayarlardan biridir. Bu önemli ayar bölümü ateşleme ve çeşitli hareket hatalarını kontrol edebilme noktasında işlevsel olmaktadır.

Özellikle bu oyuna yeni başlayan ve yeni katılan oyun severlerin bu ayar bölümünden uygun olanaklar çerçevesinde çok iyi faydalar görebileceği bilinmektedir. Bu ayar bölümü üzerindeki değişiklikler kişisel kullanım rahatlığına göre istenildiği şekilde değiştirilebilir.

Merkez Nokta Ayarları

Cross Hair ayarları içerisinde yer alan en önemli bölümlerden biri de merkez nokta ayarları bölümüdür. Oyun içerisinde yer alan bu seçenek genel olarak birçok oyun sever tarafından kullanılmakta ve buna yönelik ilgili ayarlamalar uygun şekilde yapılmaya çalışılmaktadır.

Merkez nokta ayarları eğer oyun içerisinde kullanım açısından değiştirilse ekranda tam orta kısımda açık şekilde bir nokta belirdiği görülür. Diğer ayarların kapatılması halinde bu aşamada oyunun yalnızca bu nokta üzerinden oynanabilmesi bu sayede mümkün bir hale gelir. Bu tercih genel olarak oyuncuların rahat etmeleri ve isteklerine göre yapılmaktadır.

En İyi Valorant Cross Hair Ayarları

Valorant oyununda genel kapsamda net bir şekilde en iyi ayarların olduğu bir durum söz konusu değildir. Çünkü oyunun oynanışı konusunda her oyun sever bu hususta kendisine göre bir seçim yapabilmektedir.

En iyi ayarları bulmak için oyun severlerin kendilerine göre bu noktada farklı ayarları denemeleri bunlar üzerinde birtakım testler yapmaları gerekir.

 

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al