2 dk. Burak KÖSE 03.07.2021

VALORANT Yeni Ajan KAY/O Yetenekleri

VALORANT oyununa kısa süre önce eklenen yeni ajan KAY/O yetenekleri merak ediliyor. İşte KAY/O ajanının yetenekleri ve fazlası.

RİOT Games’in sevilen FPS türü oyunu olan VALORANT popülerliğini yitirmemek adına yeni içeriklerle oyunu güncel tutmaya devam ediyor. Oyuna kısa bir süre önce gelen KAY/O ajanının da yetenekleri oyuncular tarafından merak ediliyor. VALORANT yeni ajanı KAY/O karakterinin tüm kiti, düşman saldırılarını sınırlamaya yarıyor.

VALORANT yeni ajanı KAY/O’nun yetenek seti belli oldu. Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan yeni ajan çok kısa bir süre önce oyuna eklenmişti.

KAY/O bazı düşmanların yeteneklerini devre dışı bırakabilen bir robot olarak tanımlanabilir. Öncülere dahil olacak olan robotik ajan aynı zamanda rakip takımın ajanlarının yeteneklerini kullanmasını engelleyecek bir bastırma özelliğine ve batte royale oyunlarında sıklıkla gördüğümüz canlandırma yeteneğine sahip. Oyunda yetenekler yerine silah oyunlarına güvenen oyuncular için yeni karakterin tam bir baş belası olacağını söyleyebiliriz.

Oyunun yapımcısı olan Riot Games’i VALORANT yeni ajanı olan KAY/O hakkında yazdığı kısa tanıtım yazısı ise şöyle;

“KAY/O, tek bir amaç için yapılmış bir savaş makinesidir; radyanları etkisiz hale getirmek. Düşman yeteneklerini bastırma gücü, rakiplerinin savaşma kapasitesini sekteye uğratarak, onu ve müttefiklerini nihai üstünlüğü güvence altına alıyor.”

KAY/O Yetenekleri

♦ E Yeteneği

KAY/O, fırlatıldığında çarptığı ilk yüzeye yapışan bir bastırma bıçağına sahiptir. Bıçak daha sonra sarılır ve patlama yarıçapına yakalanan herkesi bastırarak yeteneklerini işe yaramaz hale getirir.

 

♦ Q Yeteneği

KAY/O, fırlatıldıktan sonra patlayan ve görüş alanındaki rakipleri kör eden bir flaş bombası kuşanır. Flaşının harika bir yanı, zamanlamaları karıştırarak düşman takımı bir döngüye sokabilmenizdir. Sağ tıklamak, 1 saniye sonra patlayacak şarjlı bir flaş atar, sol tıklamak flaşı 1,6 saniye içinde patlatır.

 

♦ C Yeteneği

KAY/O, fırlatıldığında zemine yapışan bir patlayıcı parça kuşanır. Parça birden çok kez patlar ve her patlamada merkezde neredeyse ölümcül hasar verir.

 

♦ X Yeteneği – Ulti

KAY/O’yu güçlendiren ve bulunduğu yerden büyük enerji darbelerinin yayılmasına neden olan polarize Radyanit enerjisiyle anında aşırı yüklenir. Bu darbelerle vurulan düşmanlar kısa süreliğine bastırılır. Bu Ultimate, ajana bir Savaş Uyarısı (Combat Stim) güçlendirmesi vermenin yanı sıra çok ilginç bir pasif yeteneğe sahiptir. KAY/O bu durumdayken öldürülürse, “dengesiz duruma” girer ve bir takım arkadaşı tarafından yeniden canlandırılabilir ve her turda ekstra bir karar verme düzeni eklenir.

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com