2 dk. Serkan KÖSE 12.07.2021

Killjoy’un Alarm Botunu Engellemenin Yolu

VALORANT oyuncularının karşı takımda en çok sorun yaşadığı şampiyonlardan birisi olan Killjoy’un alarm botunun nasıl engellenebileceğini bu rehberimizde ele aldık.

Riot Games’in sevilen FPS türü oyunu olan VALORANT oyununda oyuncuları galibiyete taşıyan pek çok taktik bulunuyor. Bu taktiklerin karşısına geçen ajanları engellemek ise oyunların oyunu gerçekten kazanmaları için yapması gereken şeyler arasında yer alıyor. 

Bu anlamda en sinir bozucu ajanlardan birisi olan Killjoy’un alarm botunu engellemenin yolunu yine bir VALORANT oyuncusu keşfetti. Bu taktik sayesinde Alarm Botu’na karşı karşı bir Alarm Botu atarak bu botu yok edebilirsiniz. 

Riot Games’in taktiksel nişancı oyunu olan VALORANT oyununda oyuncuların kendine uygun yeteneklere sahip Jett, Raze, Breach, Omen, Brimstone, Phonex, Sage, Sova, Viper, Cypher, Reyna, Skye, Yoru, Astra ve Killjoy olmak üzere bünyesinde toplamda 16 ajan bulunduruyor. Bu VALORANT ajanlarının arasında oyuncuların en çok korktuğu ajanların başında gözcü olarak bilinen Killjoy geliyor. 

VALORANT oyununda Killjoy ajanı sahip olduğu Alarm Botu sayesinde çevresinde yer alan oyuncuları tespit edebilir ve bu özel yeteneği de oyuncuların oyunu kazanmasını sağlayabilir. Oyuncuların korkulu rüyası haline gelen bu özelliğin nasıl engelleneceği bir VALORANT oyuncusu tarafından tespit edildi. 

VALORANT Killjoy Alarm Botu’nu Etkisiz Hale Getirme

Bir VALORANT oyuncusu Split’te B Heaven’a doğru ilerlerken, bir Alarm Botu ile karşılaştı. Bombayı etkisiz hale getirmek için Heaven’i geri almaları gereken oyuncunun takımı bu bot sayesinde yerleri tespit edileceği için oyunu kaybetme riski bulunuyordu. Şans eseri oyuncu da Killjoy ajanını oyunuyordu ve yeteceğini aynı ajanı kullanan oyuncuya kullandı. 

Oyuncu bu sayede kendi Alarm Botlarını doğrudan düşmanın üzerine yerleştirerek hareketlerinin algılanmasını engelledi ve böylece Heaven’da bulunan bir düşmanı öldürmeyi başardı. Eğer ki bot aktif olsaydı oyuncunun bombayı etkisiz hale getirmek için bu alana girdiği bilinecekti. 

Bu taktiğin işe yaradığını pek çok VALORANT oyuncusu da doğruladı. Oyuncuların bu yeteneği kullanmaları için kendi uygun şartlarının olması gerekiyor. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al