2 dk. Serkan KÖSE 11.09.2021

VALORANT Masters Berlik İlk Gün Karşılaşma Sonuçları

VALORANT oyuncularının merakla beklediği VALORANT Masters : Berlin etkinliğinde ilk günü geride bıraktı. Karşılaşmalar şu şekilde sonuçlandı. 

VALORANT severlerinin merakla beklediği VALORANT Masters: Berlin etkinliği 10 Eylül Cuma günü saat 16:00’da ACEND – SuperMassive Blaze karşılaşması ile başlamıştı. Oynanan üç karşılaşmanın da sona ermesi ile birlikte etkinlikte ilk gün sona erdi. 

EMEA bölgesinde iki takımın mücadelesini gördüğümüz ilk günde temsilcimiz olan SuperMassive Blaze üç maçlık serinin ilk haritası olan Bind’da 13-5, ikinci harita Ascent’te de 13-9’luk bir skor ile mağlup olarak seriyi 2-0 kaybetti. SuperMassive Blaze’in bu mağlubiyetin ardından toparlaması ve etkinlikte iyi sonuçlar alması en büyük temennimiz. 

Etkinliğin ikinci karşılaşmasında ise Kore bölgesi ekiplerinde F4Q ve bir diğer EMEA bölgesi temsilcisi olan G2 Esports karşı karşıya geldi. Serinin ilk karşılaşmasını Ascent haritasında kazanarak öne geçen G2, ikinci harita Bind’da Koreli rakibine mağlup oldu ve seride durum 1-1 oldu. Serinin kazananının belli olacağı üçüncü maç için ise Haven haritası seçildi. Üçüncü karşılaşmada da rekabet tam gaz devam etse de G2 Esports ekibi bir adım önde götürdüğü karşılaşmada galibiyete ulaştı ve seriyi 2-1’lik bir skor ile kazanmayı bildi. 

Etkinliğin ilk gününün son mücadelesi ise saat 22:00’da başladı. Brezilya temsilcisi Havan Liberty ile Kuzey Amerika’lı 100 Thieves ilk karşılaşmalarını Ascent haritasında oynadı. Rakibi karşısında oldukça yoğun bir baskı kuran 100 Thieves, 13-3’lük bir skor ile galibiyete ulaştı. Serinin ikinci haritası Icebox’ta ise Havan Liberty rakibine karşı koymaya çalışsa da, aynı baskın oyun devam etti ve 100 Thieves 13-6’lık bir skor ile hem karşılaşmayı hem de seriyi kazandı. 

VALORANT Masters: Berlin Toplu Sonuçlar

  • ACEND 2-0 SuperMassive Blaze
  • F4Q 1-2 G2 Esports
  • Havan Liberty 0-2 100 Thieves
Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al