2 dk. Esporlab 12.12.2020

Wild Rift Ping Sorunu Çözümü

Yeni çıkan oyun olmasına rağmen birçok oyuncu Wild Rift ping sorunu ile karşı karşıya. Wild Rift‘te oluşan bu ping sorununu çözmek için 1,2 yöntem mevcut. Bu yöntemleri alt yazımızda ilettiğimiz şekilde uygularsanız ping sorununuzda sağlam bir çözülme olucaktır.

LoL Mobile Wild Rift, çıkması gereken süreden 1 gün önce çıkarak oyun severler ile buluştu. Çoğu kişiye bu durum bir süpriz oldu. Wild Rift ilk çıktığı anlardan itabaren milyonlarca indirmeye ulaştı ve hemen çok popüler bir oyun haline geldi. Oyun sorunlarıyla beraber geldi ve bu sorunların yakın zamanda çözüleceğini umuyoruz. Wild Rift’te yaşanan bu sorunlar birçok oyuncuyu kötü etkiledi fakat sizler için birçok sorunun çözümünü oyun kategorimizde çözerek yayımlayacağız.

Wild Rift Ping Sorunu Çözümü

İnternet’inizi Kontrol Edin

"<yoastmark

İnternetinizin yeterince çektiğine dikkat edin. Eğer wifiden uzak bir şekilde oyuna bağlanıyorsanız en büyük sebeplerden biri bu olabilir. Eğer wifi’ye yakınlaşırsanız daha kaliteli ping alabileceğinize eminim. Eğer hücresel veri kullanıyorsanız telefonunuzu uçak moduna alıp tekrar normal haline getirin. Bu şekilde hücresel veridede iyi bir ping sağlayabilirsiniz.

Wifi’yi birden çok kişi kullanıyorsa buda yavaşlamasına sebep olabilir. Oyun zamanları wifi’ye bağlı telefon, bilgisayar gibi teknolojik aletlerin wifi ile erişimini kesip rahat bir oyun oynayabilirsiniz.

Arka Planda Çalışan Uygulamaları Tamamen Kapatın

Wild Rift çözüm yollarından biride telefonunuzun arka planında çalışan uygulamaları kapatmak olacaktır. Arka planda çalışan uygulamalar bazen (hepsi değil) internetinizi kullanıyor olabilir ve bu pinginizin çıkmasın sebep olacaktır. Arka plandaki uygulamaları kapatarak bir nebzede olsa ping sorunuzunu çözüleceğine emin olabilirsiniz. Ne kadar fazla arka plandaki uygulamayı kapatırsanız o kadar çok ping düşmesi olucaktır.

Hücresel Veri İle Bağlanın

Birçoğumuz hücresel verilerdeki bağlantılar yani hızların normal wifi’lere göre çok üst düzeyde olduğunu bilir. Ping sorununun en önemli sebeplerinden biri zaten wifi’lerin hücresel verilere göre yavaş olmasıdır. Eğer telefonunuzun internetinden bağlanırsanız daha iyi bir ping’e sahip olablirsiniz. Kesinlikle hücresel veri ile oyun oynamanızı öneriyoruz. Hücresel veride oynarkende dikkat etmeniz gereken nokta telefonunuzun iyi çeken biryerde olması.

Wild rift ping sorunu çözüm yollarımız sürekli güncel tutularak sizlerin en kaliteli bir şekilde oyun zevki almanızı sağlayacağız.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al