2 dk. Esporlab 28.01.2021

Zula Fps Gösterme Nasıl Yapılır?

Zula Fps Gösterme birçok kişi için önemlidir. Online oyunların en büyük sıkıntılarından biri oyun performansının düşerek rakip oyunculara karşı dezavantajlı hale gelmektir. Oyun performansının düşmesi, oyuncuların korkulu rüyalarından biridir. Fps düşmesi ise online oyunların neredeyse tamamında performansın düşmesine sebep olur. Fps düşmesi yaşayan oyuncu rakiplerle birlikte cihazının performans düşüklüğüyle de mücadele etmek zorunda kalır. Bu durum da işini daha da zor hale getirir.

[affiliate_news id=”3018″]

Zula Fps Gösterme Nasıl Açılır?

Zula oyununda fps değerlerinizi görebilmek için öncelikle bir maça girmeniz gerekmektedir. Maç esnasında f1 tuşuna basarak ekranın sol üst kısmında fps değerlerinizi görebilirsiniz.

Fps Ne Demektir?

Online oyunlar için çok önemli olan Fps değerinin açılımı; “Frame Per Second” yani “Saniyelik Görüntü Sayısı” anlamına gelmektedir. Oyun ekranında görüntünün her bir saniyede kaç defa yenilendiğini gösterir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte görüntü kaliteleri bir hayli yükselmiş durumda. Oyun içerisindeki görüntüler gerçeğe yaklaştıkça bilgisayarların sistemlerini git gide zorlamaya devam ediyor. Mesela oyunda bir bayrağın dalgalanması düşük sistemli bilgisayarlardaki düşük fps değerlerinden kaynaklı olarak donuk bir şekilde, piksel piksel görünür. Fakat Yüksek sistem özelliklerine sahip bilgisayarlarda bir saniye içerisinde kat kat fazla görüntü yenilenmesiyle tıpkı dışarıda gördüğümüz şekilde dalgalanıyor hissi uyandırır.

Fps Düşerse Ne Olur?

Fps düşmesi durumunda oyuncunun ekranına gelen görüntü sayısı azalacaktır. Bir savaş oyunundan örnek vermek gerekirse; düşük fps değerleri alan ve yüksek fps değerleri alan iki oyuncunun bir duvarın ucunda karşılaşması durumunda fps değerinin önemi görülecektir. Yüksek fps değeri alan oyuncu diğer oyuncuyu milisaniyelerden oluşan bir farkla bile olsa daha önce görecek ve sonucunda önlemini alarak savaşa üstün bir şekilde başlayacaktır.

Fps Nasıl Yükseltilir?

Oyunlardaki fps değerlerini yükseltebilmek mümkündür. Öncelikle bilgisayarımızın sistem özelliklerini ve oynadığımız oyunun sistem gereksinimlerini karşılaştırmak gerekiyor. Eğer bilgisayarınızın sistem özellikleri oyunu oynayabileceğiniz düzeydeyse ama sizin fps değerleriniz yine de düşükse ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekir. Oyun içi grafik ayarlarını yavaş yavaş düşürerek en doğru ayarları bulmanız, oyunu o ayarlarda oynamanız performansınızın artmasını sağlayacaktır. Bir diğer ayar da bilgisayarınızdaki ekran kartı optimizasyon değerlerini düzenlemektir. Bu ayarlar yapıldığı takdirde oyunda gözle görülür bir performans artışı olacaktır.

Zula Nasıl Oynanır?

Zula, Türk yapımı bir online savaş oyunudur. Karşılıklı ekiplerin birbirine üstünlük kurmaya çalıştığı bu oyunda da fps değerleri önem taşımaktadır. Fps değerleriniz yükseldikçe Zula oyununda daha iyi oynayabilirsiniz.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.