1 dk. Serkan KÖSE 26.03.2022

Game Pass Benzeri PlayStation Aboneliği Önümüzdeki Hafta Açıklanabilir

Uzun zamandır konuşulan PlayStation’ın Game Pass’i önümüzdeki hafta resmi olarak tanıtılabilir.

2021 sonlarından ortaya çıkan farklı bir abonelik sistemi olarak kendini gösteren ama görünüşte tanıdık gelen PlayStation tarafının yeni bir abonelik sistemi dedikoduları konuşulmaya devam ediyor. Spartacus kod adı ile kendini gösteren bu yeni sistem Bloomberg kaynaklarına göre önümüzdeki hafta resmi olarak tanıtılabilir.

Bu yeni abonelik sistemiyle birlikte üyelik sahipleri “ücretsiz” olarak PS4 ve PS5 konsollarından çevrimiçi oynamaya izin veren PlayStation Plus sistemiyle birlikte bulut temelli indirme özelliklerine sahip olan PlayStation Now hizmetini birleştirecek.

Bloomberg tarafından aktarılana göre bu yeni sistem “eski PlayStation dönemlerinden modern oyunların ve klasiklerin kataloglarını sunan birden fazla katmana” sahip olacak. Ve kaynaklara göre, Sony’nin öncülük etmek isteyeceği bir şey gibi görünen “son yıllardan sıçrayan birçok hit oyun” serisi gelebilir.

PlayStation “Spartacus” Üç Farklı Plan Olarak Sunulacak

GamesBeat tarafından aktarılana göre bu birleştirilmiş servis üç farklı plan olarak sunulacak. 10, 13 ve 16 dolar etiketlerinden oluşacak bu yeni sistem diğer servislere kıyasla oldukça yüksek bir etiketle sunulacak. ABD merkezinde PlayStation Plus ve PlayStation Now servisleri yıllık 60 dolar olarak satışa sunuluyor.

Yeni PlayStation sistemi Xbox Game Pass servisine benziyor gibi gözükse de tam olarak aynı şeyleri sunmayabilir. Sony’nin yeni abonelik sisteminde nasıl bir farklılığa gideceği ya da neler sunacağı sızıntı doğruysa bir hafta sonra öğrenilecek.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir