1 dk. Serkan KÖSE 06.09.2021

Horizon Forbidden West Yükseltmesi İçin Sevindirici Haber Geldi

Yayıncılığını Sony’nin üstlendiği ve geliştiriciliğini ise Guerilla Games’in yaptığı PlayStation’ın sevilen oyunlarından birisi olan Horizon Zero Dawn oyununun devam oyunu olacak olan Horizon Forbidden West oyunu için güzel haber geldi.

Yılın beklenen oyunlarından birisi olan Horizon Forbidden West oyunu geçtiğimiz hafta ön siparişe açılmıştı. Oyunun ön siparişe çıkmasıyla birlikte oyuncular bu duruma tepki göstermeye başlamıştı. Hem eski nesil hem de yeni nesil için çıkacak olan oyunun yeni nesil yükseltmeleri şirketler tarafından ücretsiz olarak verilirken, Sony bu ayrıcalığı Horizon Forbidden West oyunu için sunmamıştı.

Sony Geri Adım Attı

Sony merakla beklenen Horizon Forbidden West oyununu PlayStation 4 ve PlayStation 5 için farklı olarak çıkartmıştı. Oyunun PlayStation 4 sürümünü satın alan oyuncular, ilerleyen dönemde PlayStation 5 alıp bu oyunu oynamak istediklerinde oyunun yükseltmesi için ek ücret ödemeleri gerekiyordu. Bu duruma tepki gösteren oyuncular Sony’ye geri adım attırdı.

Konu hakkında açıklama yapan Sony Interactive Entertainment başkanı ve CEO’su Jim Ryan’ın yaptığı açıklama ile bu yükseltmenin ücretsiz olarak sunulacağını belirtti. Yapılan bu açıklama sonrasında Horizon Forbidden West’in herhangi bir PS4 sürümünü alan herkes, oyununu ücretsiz olarak PS5’e yükseltebilecek.

Son olarak Horizon Forbiden West, PlayStation 5 ve PlayStation 4 için 18 Şubat 2022’de çıkış yapacak. Oyun çıkışında Türkçe altyazı desteğine sahip olacak.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al