1 dk. Serkan KÖSE 24.09.2021

PlayStation 4’ün Yeni Güncellemesi Önemli Bir Sorunu Çözüyor

Sony geçtiğimiz yıl yeni nesil oyun konsolu olan PlayStation 5’i satışa sunmuştu. PlayStation 5 oyun konsolunu daha iyi hale getirmek için güncellemelere devam eden Sony bir diğer yandan da PlayStation 4 oyun konsolu için yeni güncellemeler çıkartmaya devam ediyor. 

PlayStation 4 ile ilgili olarak geçtiğimiz aylarda PlayStation 4’ün dahili saati ile ilgili bir sorun yaşandığı kullanıcılar tarafından bildirilmişti. Bu sorunun PlayStation 4’ün dahili saatinin pilinin bitmesi durumunda PlayStation 4’ün komple işlevsiz hale geleceği ve sorunun bir çözümünün olmadığı belirtiliyordu. Sony’den konu hakkında PlayStation 4 kullanıcılarının içini rahatlatacak bir açıklama gelmemişti. Son güncelleme ile birlikte bu sorunun büyük bir kısmı çözülmüş durumda. 

PlayStation 4’ün 9.00 Güncellemesi Bu Sorunları Çözüyor

Sony’nin PlayStation 4 kullanıcıları için dağıttığı 9.00 güncellemesi, bu sorunu açıklayan YouTuber Modern Vintage Gamer, yeniden bir test gerçekleştirdi. Yeni test sonuçlarına göre güncelleme yapılsa bile PlayStation 4 tamamen işlevsiz hale gelmiyor ve oyunları hala oynatıp PSN’e bağlanabiliyor. 

Yine de güncelleme sonrasında oyunun “Trophy” kısmında hala bir sorun çıkabiliyor. Bu sorunun öncekine göre daha küçük olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. PlayStation 4’ün son güncellemesi bu yüzden biraz da hayati önem taşıyor. Güncelleme sonrasındaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al