1 dk. Serkan KÖSE 04.10.2021

PlayStation 5 İçin Oyunların Demo Sürümleri Çıkmaya Başladı

Demo kültürü geri dönüyor. Sony, PlayStation 5 oyunlarında demo sürümleri çıkartmaya başladı. İşte demo sürümü çıkan oyunlar. 

Hatırlanacağı üzere bir dönemler demo oyun kültürü bir hayli popülerdi. Oyuncular oyunları satın almadan önce, bu demo sürümleri indirip, oyunları deneyerek beğenmeleri durumunda oyunların tam sürümlerini satın alıyordu. Bu durum son yıllarda ise ortadan kalmıştı ya da çok nadir oyunlarda görülüyordu. Sony bu konu hakkında önemli bir adım attı. 

PlayStation 5 İçin Demo Oyunlar Geliyor

Sony kısa bir süre önce PlayStation 5 sahipleri için bir e-mail göndermeye başladı. Gönderilen postada PlayStation 5 kullanıcıları için 28 Ekim 23:59’a kadar iki farklı oyunun demo sürümünün sunulacağını ve oyuncuların bu oyunları ücretsiz olarak deneyebilecekleri belirtildi. Demo sürecine alınan oyunlar ise PlayStation 5’in önemli oyunlarından olan Death Stranding: Directors Cut ve Sackboy: A Big Adventure oyunları. 

Sony demo kapsamında Death Stranding: Directors Cut’ın ilk 6 saati ücretsiz olarak sunarken, Sackboy: A Big Adventure’ın 5 saati ücretsiz olarak sundu. Oyunların şimdilik sadece Birleşik Krallık’ta demo olduğu belirtilirken ilerleyen günlerde diğer ülkeler için de bu demo oyunların sunulması bekleniyor. Bu nedenle ülkemizdeki PlayStation 5 kullanıcılarının da mağazayı kontrol etmesinde yarar var. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al