1 dk. Serkan KÖSE 28.10.2021

PlayStation 5 Satışları Sony’nin Yüzünü Güldürüyor

Japonya merkezli teknoloji devi Sony’nin geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’in stok sorunu halen çözülmemiz olsa da satışa rakamları Sony’nin yüzünü güldürmeye devam ediyor. 

PlayStation konsoluna sunduğu özel oyunlarla pek çok oyuncuya ulaşan Sony, konsol pazarında PlayStation markası ile liderliğini sürdürüyor. Son dönemde sevilen oyunlarını PC’ye getirmesinden dolayı bir kesim oyuncunun tepkisini çeken Sony, PlayStation 5 satış raporunu paylaştı. 

PlayStation 5 13 Milyon Barajını Geride Bıraktı

Sony tarafından paylaşılan rapora göre PlayStation 5 oyun konsolu Temmuz – Eylül ayları arasında, yani 2021’in üçüncü çeyreğinde toplamda 3.3 milyon adet satış gerçekleştirdi. Yapılan bu satışlarla birlikte PlayStation toplamda 13.4 milyon adet satmış oldu. 

Koronavirüs pandemisi nedeniyle ortaya çıkan çip krizi ve diğer nedenler dolayısıyla PlayStation 5’in stok sıkıntısı ve karaborsa sorunu devam ediyor. Üretimin artmasıyla birlikte satışların normale döndüğü bir dönemde PlayStation 5’in ne kadar satacağı merak konusu. Rakibi olan Microsoft’un pazarda Xbox Series X ve Xbox Series S konsolları ile varlık gösterdiğini söyleyebiliriz. Microsoft Xbox satışlarıyla ilgili bir rapor paylaşmadığı için iki konsolun satış rakamlarını kıyaslayamıyoruz. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al