2 dk. Serkan KÖSE 14.09.2021

PlayStation 5’in Yeni Güncellemesi Duyuruldu

Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’e gelecek olan yeni güncelleme tanıtıldı. İşte yeni güncelleme ile birlikte gelecek olan yenilikler. 

Sony’nin yeni oyun konsolu olan PlayStation 5, çıkışının ardından harici depolama desteği bekliyor. Oyuncuların depolama alanı sıkıntısı yaşadığı PlayStation 5 oyun konsolunda bu desteği sunacak yeni güncelleme duyuruldu. 

Yeni PlayStation 5 Güncellemesi

Yeni PlayStation 5 güncellemesi kullanıcı deneyimini arttırıyor. İşte gelen yenilikler 

Kullanıcı Merkezi Özelleştirme : Yeni güncelleme ile birlikte oyuncular artık ekranın alt kısmında hangi kontrollerin gizleneceğini ya da gösterileceğini düzenleyebilecek ya da bunları seçenek kontrol merkezini daha rahat bir şekilde kişiselleştirebilecek. 

Geliştirilmiş Game Base : Oyuncular artık Kontrol Merkezi’ndeki Game Base’ten arkadaşlarına ve gruplara kolayca mesaj gönderebilecek ya da bu mesajları görüntüleyerek iletişimlerini bir sonraki seviyeye taşıyabilecek. 

Yeni güncellemele ile oyuncular Game Base’i tam ekranda görebilecekken, arkadaşlarının kaç tanesinin çevrimiçi, meşgul ya da çevrimdışı olduklarını görebilecekken aynı zamanda da birin üzerinde gelen arkadaşlık isteklerini kabul edebilir, reddedebilir ya da iptal edebilir. 

Oyun Kitaplığı ve Ana Ekran Güncellemeleri : Yeni güncelleme ile birlikte aynı oyunun PlayStation 4 ve PlayStation 5 sürümlerine sahipseniz, bu sürümler artık Oyun Kitaplığı’nın “Yüklü” sekmesinde ve Ana ekranda ayrı olarak gösterilecek. Her oyun sahip olduğu platformu net bir şekilde gösterecek. 

Ekran Oyunucu Kontrolcüleri : Güncelleme oyuncular için Ekran Okuyucu özelliğini duralatabilme ya da devam ettirme imkanı sunuyor. 

Sosyal Deneyim Seçenekleri

PlayStation Now Çözünürlük Tercihi: PlayStation Now aboneleri artık oyunları sadece 720p modda oynatamayacak. Oyunlar artık 1080p modda da oynayabilecek. 

Yeni Övgü “Lider”: Yeni güncelleme ile çevrimiçi bir maçın sonrasında oyuncular yeni övgü türü olan “Lider” seçeceği ile rakibini tebrik edebilecek. 

Otomatik Video Yakalama : PlayStation 5 oyun konsolunda artık oyuncular otomatik olarak oyunun zorlu bir şeyini başardıklarında bu anın videosu otomatik olarak kaydedilebilecek. 

3D Ses Desteği 

PlayStation 5’in yeni Eylül güncellemesiyle birlikte oyuncular yerleşik TV hoparlörlerinde 3D ses deneyimi de yaşayabilecek. Ses menüsünden bu özellik etkin hale getirildiğinde bu özellik kullanılabilir hale gelecek. 

Harici Depolama Desteği Sonunda Geldi 

Yeni güncelleme ile birlikte layStation 5 konsoluna veya PlayStation 5 Digital Edition konsoluna harici bir M2 SSD ekleyebilir. SSD’nin nasıl ekleneceği ve hangi modellerin uyumlu olduğuyla ilgili detaylı bilgileri bu linkteki sayfadan bulabilirsiniz. 

Pek çok özelliği birlikte getirmek olan yeni güncelle 15 Eylül tarihinde tüm PlayStation 5 kullanıcıları için sunulacak. Güncelleme hakkında diğer tüm detaylara bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al