1 dk. Burak 21.08.2021

PlayStation Özel Oyun Wild Tam 7 Yıl Sonra İptal Edildi

PlayStation’ın özel oyunlarından birisi olan ve tam 7 yıldır geliştirilen Wild oyunundan kötü bir haber geldi.
Popüler gazeteci ve oyun dünyasının güvenilir kaynaklarından birisi olan Jeff Grubb, Wild oyunu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Grubb’un açıklamasına göre tarih öncesi MMO sanal alanı üzerinde 7 yıl çalışan Wild Sheep stüdyosu, çalışma tamamlanmış olmasına rağmen projeyi iptal etti. Oyunun PlayStation 5 konsoluna özel bir oyun olması bekleniyordu.

Wild Oyunu Neden İptal Edildi

Tamamlanmış olmasına ve üzerinde uzun bir süre mesai harcanmış olmasına rağmen oyunun neden iptal edildiği pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Gelen bilgilere göre bu iptalin nedeni Wild Sheep’ten Michel Ancel’in ayrılmasıyla bir ilgisi olduğunu konuşulanlar arasında. Michel Ancel, bu projeye ek olarak Rayman serisini ve Beyond Good & Evil’in ilk bölümünü yazıp yönetti.
Michel Ancel projeden vazgeçeceğini Eylül 2020’de açıklamıştı. PlayStation’a özel olarak MMO oyunu üzerinde çalışan stüdyo bu ayrılığın ardından yeni bir proje üzerinde çalışmadıklarını ancak pek çok sayıda yetenekli insana sahip olduklarını ve yeni bir şeye odaklanabileceklerini açıkladı.
Wild oyunu ilk olarak 2014 yılında Gamescom etkinliğinde gösterilmişti. Oyunun neden iptal edildiğine dair ilerleyen günlerde bir açıklama yapılması bekleniyor.

Burak

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com